За перший квартал цього року в Росії збільшилася смертність на 5,2 відсотка. Такі дані наводить газета "Коммерсант" з посиланням на звіт Росстату.
Експерти не бачать причин такого раптового збільшення. Смертність зростає на тлі девальвації рубля, збільшення кількості та глибини стресів через погіршення економічної ситуації та перебудови системи охорони здоров'я.
Лише за три місяці в Росії померли 507 тисяч осіб. Це на 23,5 тисячі більше, ніж у першому кварталі минулого року.
Читайте також: В Лос-Анджелесі Путіна чекають для "трансферу в Гаагу" (фото)
Зросла кількість померлих в результаті захворювань органів дихання та ішемічної хвороби серця.
Українцям почали блокувати рахунки: у ПриватБанку пояснили, як не залишитись без грошей
У які дні тижня найвигідніше міняти валюту: українцям підказали корисний лайфхак
Пенсіонерам більше не доведеться платити: який податок скасували
Міні-індексація: пенсіонерам нарахують надбавки вже протягом січня
Смертність помітно збільшилася насамперед у великих містах в центрі країни, а також у Поволжі та на північному заході. Цей показник значно нижчий у Сибіру і на Далекому Сході.
Російська експерти не вбачають ніякого зв'язку у підвищенні кількості померлих з економічними показниками. Щорічно смертність, за словами фахівці, буде зростати в межах 1-2 відсотків.
Вони пов'язують це з тим, що зараз помирає нечисленне покоління дітей 40-х років двадцятого століття.