Після терактів у Парижі у французів з'явився "культ безстрашності". Як розповідає New York Times, такою стала відповідь країни бойовикам: "ми маємо показати цим убивцям, що ми не боїмося". Але чи всім вдається побороти природний страх?

Авторка статті Памела Друкерман – парижанка, родом з США, відома своєю книжкою "Французьке виховання", - пише, що у Парижі "не модно" визнавати свій страх. Але до такого підходу вона ставиться дещо скептично: "Як можна не боятися? Щоразу, коли я проходжу повз кафе, то уявляю, як до нього вбігають чоловіки з "калашниковими". Я ходжу вулицями Парижа із сумішшю запаморочення та жаху", - зізнається вона.

На її думку, на видимий спокій французів можуть впливати як культурні фактори, так і медичні. У Франції завжди було прийнято виглядати стриманим і спокійним, до того ж, більш як третина французів регулярно або час від часу приймають заспокійливі пігулки. Але за фасадом безстрашності людські емоції після терактів сховати важко, додає Друкерман.

Читайте також: У Парижі проходить церемонія пам'яті жертв терактів (фото)

"Продажі квитків на концерті й інші виступи у Парижі впали на 80%. Тепер стало легше організувати зустрічі дітей вдома, адже багато сімей більше не проводять вихідні у парках або музеях", - розповідає авторка.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Вона ділиться порадами, які сама почула від психотерапевтів: записувати свої страхи, щоб відсторонитися від них, а також зайнятися чимось "конструктивним". Але ще залишається й інший підхід, який письменниця описує як "чорт з ним - я не буду більше боятися".