Латвія вирішила не йти шляхом Литви і не озброювати патрульних поліцейських автоматами, щоб у разі необхідності вони могли більш ефективно чинити опір у разі атаки терористів.

Про це заявив глава поліції Інт Кюзис, повідомляє Delfi.

За його словами, автоматичну зброю використовують тільки при проведенні спеціальних операцій, а не під час щоденних чергувань.

Після терактів в Парижі, коли кілька атак терористів пройшло з використанням автоматів Калашникова, литовські власті вирішили посилити озброєння патрульних поліцейських - на додачу до табельних пістолетів на кожен наряд виділили автомат Калашникова.

Читайте також: Країни Східної Європи занепокоєні зближенням між Росією та Заходом

Популярні новини зараз

У ЗСУ попередили про "смертельну зону": яке місто опинилося під загрозою

Графіки відключення світла можуть скасувати

Без прописки тепер заборонено? Що загрожує українцям у 2025 році та як не встряти у штрафи

Нові правила зняття готівки: ПриватБанк повідомив про обмеження

Показати ще

Однак виявилося, що стражі закону погано навчені поводженню зі зброєю такого типу. У результаті вже за перший тиждень це призвело до двох інцидентів.

Один з них викликав широкий резонанс: у Вільнюсі патрульні залишили автомат в машині, незважаючи на те, що в ній також сидів затриманий наркоман. Зловмисник заволодів зброєю і зник.

Втікача за кілька годин затримали, але після даного інциденту глава МВС Литви подав у відставку.