За даними ЮНЕСКО, від 2006 року під час виконання професійних обов'язків у світі загинуло понад 700 журналістів, а лише за 2013-2014 роки загинуло 178 представників мас-медіа.
"В середньому кожні 5 днів під час виконання своєї роботи гине журналіст", - повідомив голова німецького комітету з питань ЮНЕСКО Вольфганг Шуц.
За даними ЮНЕСКО, за останні 2 роки найбільш небезпечним регіоном для журналістів стали арабські країни, де загинули 54 репортери. Після них йдуть: Південна Америка та Карибський регіон (51 загиблий), а також Азія і Тихоокеанський регіон (30 загиблих).
Читайте також: За вбивствами журналістів Україна випередила Афганістан
Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова закликала держави, які входять до цієї організації, подбати про кримінальне переслідування тих, хто вчинив злочини проти журналістів.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
"Коли на журналістів нападають і вони гинуть під час виконання своєї роботи, треба використати усі дозволені законом методи з метою покарання злочинців", - зазначила І.Бокова.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун нещодавно повідомив, що лиш 7% вбивств журналістів розслідуються успішно, а менш ніж 1 з 10 злочинів щодо представників мас-медіа вдається розслідувати повністю.