У серпні комерційні запаси нафти Саудівської Аравії сягнули 326,6 млн барелів. Цей показник є рекордним щонайменше з 2002 року. Про це свідчать дані Спільної ініціативи з нафтової статистики (Joint Organisations Data Initiative, JODI), пише Bloomberg.
Місяцем раніше цей показник становив 320,2 млн барелів. При цьому королівство знизило експорт нафти з 7,27 млн в липні до 7 млн барелів на день у серпні.
За словами лондонського аналітика Мохаммеда Рамаді, падіння експорту саудівської нафти відображає реалії сучасного ринку.
"Цілком логічно спостерігати зниження експорту з боку Ер-Ріяда, оскільки ринок стає більш конкурентним, а багато країн-членів ОПЕК продають сировину зі знижкою за ціною нижче, ніж саудівська нафта", - зазначив він.
Експерт підкреслює, що зростання комерційних запасів саудівської нафти - це частина стратегії королівства з утримання своєї частки на ринку.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Читайте також: Сауди позбавили Путіна прибутку з "чорного золота"
"Саудити не скоротять виробництво нижче 10,2 млн барелів на день, а всі надлишки сировини йдуть у комерційні запаси", - зауважив Рамаді.
Така тенденція зберігається вже кілька місяців і триватиме, доки Ер-Ріяд буде зберігати свою частку на ринку.
Нагадаємо, аналітик Інституту нафти і газу Володимир Бутко вважає, що до кінця року нафта поступово дешевшатиме до $45 за барель. Далі ціни знижуватимуться динамічнше. За його словами, Саудівська Аравія розраховує на повернення 70 відсотків ринку нафти в Європі, як це було у 1980-х роках, замість теперішніх 30%.