Четверо з десяти росіян (39 відсотків) через рік після введення продуктових санкцій заявили, що якість продуктів харчування в магазинах Росії погіршилося.
Це випливає з опитування дослідницького холдингу "Ромир", підсумки якого опублікували 1 жовтня.
Кожен третій опитаний (30%) сказав, що погіршилася якість деяких товарів і марок, ще 9% сказали, що гіршими стали багато продуктів. При цьому половина росіян (52%) впевнена, що за рік нічого не змінилося. 9% відсотків росіян повідомили, що якість їжі в Росії покращилась.
Найчастіше про погіршення якості продуктів говорили жителі невеликих російських міст, а також жителі Північно-Заходу. Аналітики "Ромир" вважають, що якість продуктів в Петербурзі, Карелії і Мурманську погіршилась, оскільки до санкцій в цих регіонах продавали багато продуктів зі скандинавських країн.
Більше половини опитаних (57%) розповіли, що не помітили наслідків санкцій проти Заходу, оскільки не купували іноземні продукти, у тому числі делікатеси. Кожен третій (35%) сказав, що деякі звичні марки зникли з полиць магазинів, однак їх вдалося замінити аналогами.
Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Ще 8% відсотків росіян повідомили, що постраждали від продуктових санкцій, оскільки не змогли замінити іноземні продукти російськими.
Читайте також: Россільгоспнагляд визнав 78% російського сиру фальшивкою
Більшість росіян (71%) вважають правильним продовжити продуктове ембарго ще на півроку. 39% вважають це "адекватною відповіддю Заходу", ще 32% - що це допоможе місцевим виробникам.
Ще 11% кажуть, що продуктові санкції створили додаткову корупцію і таємні шляхи для заборонених продуктів. 10% сказали, що санкції шкодять пересічним росіянам.
Уряд Росії в серпні 2014 року заборонив ввозити в країну молоко, м'ясо, рибу, фрукти, овочі з Євросоюзу, США, Австралії та інших країн. Це стало відповіддю на санкції, які ці країни ввели проти Росії за приєднання Криму і війну в Донбасі.