Активісти Нідерландів, які вважають підписання угоди про асоціацію з Україною помилкою, зібрали необхідні 10 тисяч підписів для подачі попередньої заявки на проведення референдуму.

Про це пише Express.

"За даними виборчої ради країни, загалом зібрали 14 441 підпис, з них 13 480 визнали дійсними", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Асоціацію із Україною призупинили голландці

Наступний етап - зібрати за шість тижнів ще 300 тисяч підписів та передати їх виборчій раді.

Популярні новини зараз

Злидні за межею виживання: пенсіонери отримують копійки, яких ледь вистачає не померти з голоду

Гороскоп на сьогодні 25 червня: конфлікти, плани шкереберть та зіпсований настрій – прогноз для всіх знаків Зодіаку

До 3000 гривень щомісяця: українцям в липні почнуть нараховувати гроші на карти – хто отримає

Паспорт книжечку доведеться міняти? Українців із російською мовою у документі попередили

Показати ще

Останній строк подачі документів – 28 вересня. Якщо це зроблять, то уряд має організувати референдум.

Нагадаємо, провести референдум хоче група активістів "Комітет громадян ЄС". Угода про асоціацію з ЄС набуде чинності, лише якщо її ратифікують усі 28 членів ЄС.

Обидві палати парламенту Нідерландів вже ратифікували угоду про асоціацію. Її опублікували 28 липня в офіційному журналі уряду.

Через вимогу провести референдум набуття чинності цього рішення відкладено до вересня.

Автори ініціативи називають цифру в 300 тисяч підписів, які треба зібрати, недосяжною. І навіть якщо більшість на референдумі напише "Ні" навпроти ратифікації, він все одно матиме характер "рекомендації".