У Російській федерації адміністрації регіонів створюють структури з оперативного реагування на протести та відстеження громадянської активності.
Про це повідомляє "Независимая газета", із посиланням на свої джерела.
"За словами російських експертів, хоча на даний момент рівень протестних настроїв в РФ знаходиться на мінімумі, але продовження кризових явищ може швидко змінити ситуацію вже восени", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Кремль готує відповідь на блокування своїх активів за кордоном
Головне завдання структур - моніторинг протестної активності на стадіях її зародження.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Згідно інформації, невдоволення, що з'являються, російська влада намагається відразу ж "гасити" - через прямі контакти з їх організаторами або через створення різного роду робочих груп.
За словами експертів, створення подібних команд "швидкого реагування" означають побоювання влади, що поточна протестна апатія скоро закінчиться.
Нагадаємо, криза в Росії найсильніше вдарила саме по регіональним бюджетам.
"У зв'язку з падінням економіки і рівня життя невдоволення населення може проявитися скрізь. Прогнозуються так звані трудові протести, пов'язані з невиплатою зарплат, скороченнями лікарів тощо", - сказав співробітник дослідницької організації Левада-Центр Денис Волков.
Він додав, що потенційно вони швидко політизуються. Таким чином, створення моніторингових структур на чолі з силовиками, вказує, що влада до цього заздалегідь готується.
Костянтин Калачов, глава Політичної експертної групи вважає, що всі обласні адміністрації РФ прораховують варіанти реакції на протести і розробляють сценарії, як їх швидко нейтралізувати.
"Ось і кинулися створювати штаби, щоб спробувати підготуватися заздалегідь", - повідомив перший віце-президент Центру політичних технологій Олексій Макаркін.