США вперше за понад 10 років не потрапили до першої п'ятірки країн з найбільшою кількістю страт.
Відповідні статистичні дані у своєму звіті представила міжнародна правозахисна організація Amnesty International. За підсумками 2016 року у світі число страт зменшилось на 37%, у порівнянні з попереднім періодом.
Минулого року привели у виконання 1032 смертних вироки. Для порівняння у 2015 році вирок суду щодо найвищої міри покарання виконали 1634 рази.
На зниження кількості смертних вироків вплинула ситуація в Ірані та Пакистані. Але в статистиці не враховувались дані Китаю. Причина в тому, що правозахисники не мають відповідної інформації.
У Amnesty International вважають, що у Китаї стратили більше людей, ніж в решті країн разом узятих.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Вперше з 2006 року у списку лідерів за стратами відсутні США. Перше місце у ньому займають Китай та Іран – 567 страт, на другому місці розмістилась Саудівська Аравія - 154 страти, а далі йдуть Ірак - 88 страт та Пакистан - 87 страт.
Страта у Європі та Центральній Азії запроваджена законодавчо лише в Білорусі та Казахстані. Перша у квітні 2016 року привела до виконання смертний вирок вперше за 17 місяців. Це був 22-річний чоловік, якого визнали винним у зґвалтуванні і вбивстві.
Крім того, у 2016 році вперше стратили людей у кількох країнах після тривалої перерви. Це була Палестинська автономія, Ботсвана та Нігерія.
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, в американському штаті Арканзас дозволили стратити злочинці після 12 років перериву.