Фотографії незвичайних японських ясел-садків від проектної фірми HIBINOSEKKEI сколихнули соціальні мережі.
Про них розповів користувач Facebook Саєнко Ігор, виклавши відповідні світлини.
"Цей проект запустили, як сприяння в справі реконструкції будівлі ясел, що зруйновав Великий Східний землетрус Японії 11 березня 2011. Діти були змушені жити в збірних будинках UNICEF від дитячого фонду ООН, який надав підтримку жертвам землетрусу. В рамках цих субсидій об'єкт був відновлений", - ідеться в повідомленні.
Читайте також: Чиновники пропонують відкривати дитсадки у висотках
Ділянка будівництва розташована в місті Iwaki, в південно-східній частині префектури Fukushima майже в 30 кілометрах від атомної станції Fukushima Daiichi, на якій стався вибух, у зоні з регульованим доступом.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Цей район постраждав від землетрусу і є найближчим до входу в нормативну зону АЕС. Він також дав притулок більш ніж 30 тисячам осіб, переселеним з постраждалих міст, селищ і сіл. Це збільшило населення регіону на 10% .
Діти не можуть гратися на вулиці, оскільки рівень радіації досі тримається на високому рівні. Через зменшення фізичної активності і вправ зростає дитяче ожиріння.
Рівень радіації зовні і неможливість грати на повітрі підсилює психічний стрес, з наслідками якого стикається все більше батьків і вихователів.
"Ми хотіли вирішити ці проблеми, створивши таке середовище, щоб діти змогли грати повноцінно в приміщенні, так само як і на вулиці. А вихователі були в змозі легко спостерігати за ними", - розповідають проектувальники.
Архітектори розробили довгий і широкий коридор, де можна бігати щодуху. В ньому встановили пісочницю і басейн, де можна гратися, не турбуючись про дозу опромінення.
Тож вихователі спостерігають за щасливими дітьми, які бігають взад-вперед, і це також допомагає вирішити проблеми відсутності фізичних навантажень і стресу.