Вбиті два дні тому в Києві міліціонери - Юрій Романенко та Юрій Христенок проходили ключовими свідками по справі побиття та утриманню в заручниках активістів "Автомайдану". 23 січня 2014-го року на розі вул. Інститутської та Кріпосного провулку патруль "Беркута" зупинив три автомобілі. Спецпризначенці розгромили машини та жорстоко побили водіїв і пасажирів авто. Не пошкодували навіть жінок. Чотирьох людей викрали, а п'ятий потрапив до лікарні. Згодом затримані "знайшлися" в судах, де їх звинуватили в організації масових заворушень. Христенок та Романенко, які тоді були співробітниками "Беркуту" були активними учасниками побиття.
Після Революції прокуратура порушила кримінальне провадження за побиття активістів Майдану, а підозрюваним у справі став тільки один начальник 1-ої роти столичного "Беркуту" на прізвище Добровольский. Останній суд над ним мав відбутися 30 квітня. Добровольський, який перебував під "домашнім арештом" на суд не з'явився. Ймовірно, втік з країни. А от Христенок та Романенко були свідками.
Матеріал по темі: Вони полювали на "Беркут" - друзі затриманих за вбивство міліціонерів
"Суд над Добровольським так і не розпочався. В майбутньому ці двоє зі свідків мали б стати обвинуваченими. Адже Христенок та Романенко приймали безпосередню участь в тому, що відбувалось у Кріпосному провулку", - каже адвокат Євгенія Закревська, яка представляє інтереси кількох потерпілих по тій справі.
Романенко був на той момент заступником Добровольского, а Христенок – водієм на "Тойоті Ланд Крузер". Виходить, що зараз у справі побиття "майданівців" пропав єдиний підозрюваний, а ключові свідки по справі – вбиті. Востаннє активісти Автомайдану бачили їх на суді два тижні тому. Христенок і Романенко, разом із колишніми "беркутівцями" ходили як "група підтримки" свого колишнього начальника. На останньому суді їх не було. Автомайданівці кажуть, що "беркутівці", ймовірно, знали, що екс-начальник на засідання не прийде.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Читайте також: Російські ЗМІ назвали імена причетних до вбивства міліціонерів
"В побитті активістів приймали участь не дві-три людини з "Беркуту", а десятки. Вони залишилися на роботі й досі. Те, що саме ці двоє були вбиті, ймовірно, просто співпадіння", - припускає Закревська.
Нагадаємо, за вбивство міліціонерів, затримано трьох хлопців 17-20 років. Одного вбито при затриманні. Всі вони захищали країну в зоні АТО в одному з добровольчих батальйонів. Підозрювані "зізналися" на камеру, що планували теракти в Києві на 9 травня. Тому досі невідомо, чому вони пограбували АЗС на 800 грн. Начебто, саме за цей злочин їх і спробували затримати співробітники полку спеціального призначення.
Родинам загиблим під час стрілянини міліціонерам столична влада пообіцяла дати квартири.