Україна сьогодні вшановує пам'ять жертв Голодоморів, що сталися в країні за часів радянської влади – у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. У містах цього дня приспустять державні прапори і на них пов'яжуть чорні стрічки.

День пам'яті жертв Голодомору вшановують кожного року. Він припадає на четверту суботу листопада.

Цього дня по всій країні проводять поминальні богослужіння. До пам'ятників жертвам Голодоморів покладають символічні горщики з зерном та свічками.

Головні заходи проходять біля Меморіального знаку "Свічка пам'яті" в Києві. В них беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

Читайте також: Верховна Рада закликає світ визнати Голодомор геноцидом

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

О 16 годині по всій країні оголошено загальнонаціональна хвилина мовчання. Після неї в Україні розпочнеться Всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті". До неї може приєднатися кожен, запаливши свічку на підвіконні власного вікна.

Нагадаємо, наймасовішим в Україні став Голодомор 1932-1933 років. Тоді через голод загинули 10 мільйонів 63 тисячі людей, тобто чверть нинішнього населення України.

В ті роки від голоду кожної години вмирало 17 людей.