Адвокати "Небесної сотні" звинувачують силовиків в саботажі розслідування розстрілу активістів на майдані Незалежності.
"Всі рапорти, які направляв керівник управління спеціального розслідування, наскільки мені відомо, вони прямували на Шокіна, генерального прокурора і безпосередньо керівника Столярчука, заступника генерального прокурора. Це ті люди, на ім'я яких направлялися рапорти, які мали б відповідно на них реагувати належним чином", – сказав під час засідання комітету з протидії корупції адвокат "Небесної сотні" Віталій Титич, пише Радіо Свобода.
Також, за словами адвоката, причетним до затягування розслідування відповідних злочинів є і глава МВС Арсен Аваков.
"Я називав прізвище Авакова тому, що до нього йшли й наші адвокатські запити, які він ігнорував", – додав він.
Віктор Шокін, Арсен Аваков та Василь Грицак були запрошені на засідання комітету з питань запобігання і протидії корупції, де вони мали звітувати про розслідування злочинів проти Майдану. Втім ніхто з них не прийшов. Усі посилались на зайнятість.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
За словами голови комітету Єгора Соболєва, ГПУ надіслала листа за підписом першого заступника Генпрокурора Юрія Севрука, що представники ГПУ не можуть відвідати комітет через брифінги та підбір нових прокурорів.
Замість Грицака, який перебуває у відрядженні, на комітет прийшли троє представників СБУ. Від МВС не надійшло жодного пояснення щодо відсутності Авакова.
Читайте також: Влада "скандально нерішуча" до винних у злочинах на Майдані - євродепутат
Ні Аваков, ні Шокін наразі ці звинувачення адвокатів "Небесної сотні" не коментували. Напередодні у Генпрокуратурі заперечили затягування розслідування злочинів проти активістів Майдану.
21 листопада 2013 року в Україні почалися акції протесту, відомі як Євромайдан, які також згодом назвали Революцією гідності. Всього, за даними Генпрокуратури, під час Майдану постраждали понад 2 тисячі людей, 104 з них загинули. Найбільше активістів загинули у лютому 2014 року. За даними прокуратури, розслідується близько двох тисяч злочинів, скоєних під час Майдану, проте обвинувальних вироків щодо цих проваджень іще немає, до відповідальності притягнуто 274 підозрюваних.