Європейська комісія одобрила звіт відносно безвізового режиму України та ЄС. Тож з 2016 року українці мають усі шанси їздити в ЄС без віз. Проте європейці пред'явили додаткові вимоги до України.

А саме – до кінця першого кварталу 2016 року повністю запустити Національне антикорупційне бюро та Спеціальну антикорупційну прокуратуру, забезпечити їх роботу на загальнодержавному рівні, також запустити Нацагенство з попередження корупції, змінити законодавство в сфері арешту та спец конфіскації, передбачити у бюджеті кошти на фінансування цих відомств.

"Знай" поцікавився у експертів – які їх думки з цього приводу.

Військовий експерт Олексій Арестович відзначає, що таке рішення європейців – це явний успіх та козир в пропагандистській війні.

Читайте також: Завтра Єврокомісія затвердить скасування віз для українців

Популярні новини зараз

В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Показати ще

"Це перша помітна зміна за два роки. Ми, українці, починаємо відрізнятися від будь-якого іншого жителя СНГ, окрім Молдавії. Приємно, що ми відокремлюємося від "совка" та приєднуємося до сучасного світу. Наші правителі вимушені виконувати вимоги ЄС", - зазначив експерт.

Політолог Володимир Цибулько пояснює, що ЄС та Україна ведуть між собою взаємостимулюючу гру.

"Україна не до кінця виконала попередні вимоги, а ЄС уже висуває нові. Цей процес формує клімат довіри. За кожний правильний крок Україна отримує свою морквинку. Такий крок європейців, це не бонуси нашим політикам це демонстрація відповідальності європейських політиків перед українським народом", - пояснює Цибулько.

Економіст Олександр Охріменко загальної радості від можливої відміни візового режиму не розділяє. Він переконаний – безвізовий режим ми таки отримаємо, проте не так швидко, як нам того хотілось би.

"Вимоги європейців це добре. Безумовно, нам потрібні антикорупційні органи. Але чомусь усі забувають про основну вимогу європейців – кордон з Росією. Поки кордону не маємо – нам нічого не дадуть. Бо через відкритий кордон можуть пересуватися бойовики та озброєні люди. А Європі вони не потрібні. Так що українській владі конче потрібно вирішувати щось на Донбасі", - пояснює Охріменко.

Читайте також: За візи для росіян 80% українців

Економіст впевнений – безвізовий режим пригодиться далеко не всім.

"Вся справа в тому, що безвізовий режим призначений для туристів, а не для заробітчан. Багато українців думають, що безвізовий режим – це щось на кшталт, як поїхати на заробітки у Росію. Насправді, туристу в такій ситуації потрібен біометричний паспорт, квиток у дві сторони, заброньований готель у Європі, якщо він хоче поїхати. У нас дуже невеликий відсоток людей, котрі можуть вільно отак подорожувати. Якщо ж людина приїде і почне там працювати – її швидко звідтіля депортують без права подальшого в'їзду", - каже експерт.