Одеські волонтери на одному з полігонів області відремонтували дві самохідні протитанкові ракетні установки "Штурм-С" і багатоцільовий тягач МТ-ЛБ.
Про це повідомляє "Думська".
Двигуни гусеничних машин, за словами волонтера Олександра Лоренца, запускали років 15 тому. Вся військова техніка зберігалася в невідповідних умовах.
Для її відновлення потрібно докласти багато зусиль, а також витратити велику кількість грошових коштів.
Волонтер Андрія Ткаченка підкреслив, що основну роботу з відновлення техніки виконують бійці з 28-ї бригади.
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами
Головна ціль п'ятниці – не загнати себе: гороскоп на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Певні роботи, за словами волонтерів, які не по силам волонтерським організаціям та військовослужбовцям, проводять одеські підприємці. Наприклад, одна з компаній відремонтувала кілька двигунів.
Після ремонтних робіт, волонтери перевірили стан техніки і зазначили, що ремонт пройшов успішно. Відремонтовані машини відразу ж продемонстрували свої ходові якості, незважаючи на те, що двигуни знаходяться в режимі обкатки після ремонту.
Військові спільно з волонтерами займаються й іншими видами ремонту. Наприклад, "прикурювачами". Незабаром настане зима. У холоди будуть потрібні спеціальні дроти для запуску двигунів. Волонтери сподіваються забезпечити військову техніку проводами січенням 50 квадратних міліметрів і довжиною 200 метрів. Вони сподіваються, що в цьому їм допоможуть одеські підприємці.
Читайте також: Колишні афганці ремонтують "броню" для АТО (фото)
Протитанкові ракетні комплекси "Штурм-С" - це одна з останніх радянських розробок. Її створювали для боротьби з сучасними танками типу "Абрамс" і "Челленджер". З його допомогою можна вражати броньовані цілі надзвуковими ракетами на відстані до п'яти кілометрів.
Цей комплекс, як показав досвід боїв в зоні АТО, дуже ефективний у протистоянні з російською і радянською технікою.
Тягачі МТ-ЛБ використовують на Донбасі в якості легкого бронетранспортера для перевезення людей, вантажів, а також буксирування артилерійських гармат.