МВС сьогодні запустило конкурс на підбір 40 агентів в кіберполіцію. Новий підрозділ захищатиме відкриті реєстри, персональні дані та авторські права. Громадяни зможуть повідомляти про злочини через цілодобову гарячу лінію.

"Це буде єдиний підрозділ в структурі МВС, який ми збільшуємо вдвічі. Уряд затвердив, що зарплата спеціальних агентів, яких буде 40, складатиме щонайменше 25-30 тисяч гривень. Загалом через конкурс до департаменту ми наберемо 230 людей", - заявив міністр МВС Арсен Аваков під час презентації.

Прем'єр міністр Арсеній Яценюк зв'язав запуск кіберполіції з реформами електронного урядування.

"Відкриті реєстри власників компаній та нерухомого майна – ініціатива для громадян, але цим можуть скористатися й злочинці. Ми маємо бути готовими до спроб зламу баз даних, крадіжок персональних даних, здійсненню терористичних акцій тощо", - сказав прем'єр.

Для оперативного повідомлення про злочини в Інтернеті з листопаду почне працювати гаряча лінія. Реагувати на звернення у МВС планують протягом трьох годин. До того ж, на платформі Stopfraud кіберполіцейські збиратимуть інформацію про сайти, які займаються шахрайством.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Читайте також: Кіберполіція: пустий піар чи необхідність?

"Спецагенти займатимуться виключно відкриттям та припиненням злочинів в онлайн-режимі. Пересічні інспектори - моніторити Інтернет, виїжджати на місця злочинів та затримувати злочинців. До того ж, протистояти хакерам будуть не лише ці 40 кіберагентів, а й всі аналогічні підрозділи наших західних партнерів", - пояснив "Знай" радник міністра МВС Зорян Шкіряк.

Він підкреслив, що зарплату та функціонування кіберполіції фінансуватимуть з бюджету. Країни Європи та США допомагатимуть лише з навчанням та міжнародним співробітництвом. Про загальні дії з майбутньою кіберполіцією вже заявили ОБСЄ, Європейська комісія, Європол, Німецька кримінальна агенція та Міжнародна агенція кіберзлочинів.