Відсьогодні вступив в дію наказ Кабміну про суттєве спрощення водної торгівлі. З ночі по новим правилам судна стали оформлювати за 10-20 хвилин, більшість перевірок та інспекцій скасували, а всі документи на вантаж відтепер можна подавати через Інтернет.
"Зранку теплохід "Кілія" перший зайшов у порт Херсона після дерегуляції. Оформлення документів прикордонною та митною службами зайняло менше години. Санітарно-карантинний відділ порту вперше оформив усі необхідні документи без відвідування судна", - повідомили сьогодні на сайті Міністерства інфраструктури.
Сьогодні відомство веде трансляцію оформлення суден за новими правилами. Так, теплохід "Вікторі" з Каморських островів в Херсьонському порту оформили за 10 хвилин, а судно "BEYLERBЕYI" в Одесі – за 16 хвилин.
Згідно з новими правилами, фітосанітарна, ветеринарна, екологічна, санітарна та митна інспекції відтепер здійснюються в онлайн-режимі. Підніматися на борт суден можна лише за наявністю інформації про порушення українського законодавства.
Перевізникам відтепер достатньо зафіксувати вантажі в Інтернеті, а українських чиновників позбавили права вимагати паперові аналоги документів. Ручний радіологічний контроль вантажів у разу наявності в порту стаціонарних приладів також скасований.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Читайте також: Уряд хоче приватизувати українські порти
"З метою залучення транзитних вантажопотоків Міністерство ініціювало експеримент зі зниження портових зборів на 50% для транзитних вантажів. Відповідний проект Наказу проходить погодження з центральними органами влади", - повідомляють у Мінінфраструктури.
Нагадаємо, що раніше чиновники запропонували приватизувати 13 морських портів. Також планується продати Одеський припортовий завод, стартову ціну якого визначать у 500 мільйонів доларів. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що фінальні ціна заводу може скласти мільярд доларів.