Після чотирьох невдалих спроб проголосувати за новий закон про Рахункову палату, депутати все ж такі прийняли його після незначних змін. Провал реформування ставив під загрозу надходження кредитів від Міжнародного валютного фонду.
Інспекторам надали право на перевірку кредитів та надходження коштів до бюджету.
"Рахункова палата – ключовий орган для контролю за державними коштами. Депутати не віддадуть контроль за урядом, який самі ж призначали, нелояльній до міністрів людині. Вважаю, що поки вони не визначаться з кандидатурою голови служби – реформи не почнуть", - сказав "Знай" радник президента Асоціайції українських банків Олексій Кущ.
Думку експерта підтвердили і самі депутати у сесійній залі.
"Не можна голосувати за реформування відомстві, яке фактично не працює. У палати фактично немає керівника, а термін виконання обов'язків більшості членів збіг. Пропоную визначитися з кандидатури і ліше потім голосувати за закон", - заявив у Верховній Раді депутат Олег Ляшко.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Після провалу голосування спікер Володимир Гройсман призупинив пленарне засідання і зібрав керівників правлячої коаліції на нараду.
"Ми маємо прийняти цей закон прямо сьогодні. Треба підтримати його в другому читанні хоча б і з правками. Головне – зробити майбутніх інспекторів професійними і незалежними", - заявила після перерви представник фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар.
За новими правилами, членів Рахункової палати призначатимуть на 9 років без права повторного обрання. Інспекторам дозолять перевіряти не лише використання бюджетних коштів, а і надходження в бюджет й кредити міжнародних структур.
"Розширення повноважень лобіює Міжнародний валютний фонд. Це головний кредитор України наразі, тому закон приймуть в будь якому випадку. Питання лише в рівні незалежності та глибіні реформування палати", - каже Кущ.
Читайте також: Україна отримає кредит МВФ навіть у випадку дефолту- Лагард
В підсумку депутати домовилися змінити правила обрання членів палати. Зокрема, обирати членів відомства вирішили на відкритих рейтингових конкурсах і голосувати за список кандидатів лише за набраними балами. Себто, в палату потраплять лише перші 9 кандидатур, що має підвищити професійність інспекторів.
Рахункової палаті навіть надали право призупинення дії або скасування актів Кабміну, які будуть порушувати законодавство. Палата складатиметься з з 15 членів, чисельність співробітників обмежили 401 людьми. Аудит самої палати мають проводити міжнародні компанії не рідше одного разу на три роки.