Мер Києва Віталій Кличко учора проінспектував столичні вулиці та був вражений їхньою якістю. Більше 90% покриття потребує капітального ремонту.

"Тут можна розкопки вести і брати асфальт руками", - прокоментував Кличко побачене.

Він офіційно звернувся до в.о. генерального директора "Київавтодору", аби там розробили програму реконструкції вулиць на найближчі п'ять років. За словами мера, кияни мають знати і розуміти, що і в які терміни буде ремонтуватися.

Гендиректор "Київавтодору" пояснив, що цього року запланували реконструкцію 41 об'єкту.

У березні столичний мер заявив, що капремонту потребує 90% столичних доріг. Загалом у Києві 1600 км доріг. За словами Кличка, на весь ремонт потрібно 1,4 мільярда гривень. У бюджеті на цей рік є лише 120 мільйонів.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

"Знай" зв'язався з директором столичного Інституту міста Олександром Сергієнком та дізнався, чи реально відремонтувати у столиці 90% доріг.

"90% київських доріг у справді жахливому стані. Є терміни проведення капітального ремонту доріг – зазвичай вони становлять 8 – 10 років. В Києві вже 15 років нічого не робили, за винятком ЄВРО- 2012. Але ті дрібні ремонти скоріше були показухою та піаром", - пояснив він.

Єдиний спосіб відремонтувати столичні дороги – поступово і щороку робити ремонти. На думку експерта, за 5 років зробити це нереально.

"Уся справа в тому, що у Києві платними дороги ніхто не зробить. Тому інвестицій нізвідки чекати. Інвестори не будуть вкладати кошти, якщо не зможуть їх повернути. Можна було б залучати кредити, але країна зараз у такому стані, що їх не хочуть нам давати. Тому потрібно щороку з місцевого бюджету виділяти кошти на часткові ремонти. Перші п'ять років – скласти план дій, перелік робіт, кошторис. Потім капітально ремонтувати у другій п'ятирічці", - каже Сергієнко.

Минулого року у столиці було відремонтовано 20 вулиць.

"Міській владі потрібно детально планувати ремонти. Приміром, визначити – чи потрібно міняти асфальтне покриття, чи потрібна заміна каналізацій, бордюрів", - радить експерт.

Кияни у соціальних мережах жваво обговорюють ремонти. Вони склали перелік вулиць, де найбільше розбиті дороги. На сторінку Віталія Кличка скинули фотографії, як у столиці проводять ремонти доріг та бетонують люки під асфальтним покриттям.