Прокуратура вимагає в суді повернути у власність держави обленерго, які були приватизовані за часів Януковича. Позови стосуються "Дніпроенерго", "Закарпаттяобленерго" і "Донбасенерго".

ЗМІ пов'язують власників цих підприємств із екс-"регіоналами" Ринатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та Ігорем Гуменюком, на якого було зареєстроване Межигір'я Януковича.

"Умови приватизації були сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для придбання державних акцій певним людям, чим значно звузили коло потенційних покупців. Це призвело до фактичної відсутності торгів та конкуренції", - ідеться у повідомленні Генпрокуратури від 7 квітня.

Прокурори згадують, що "Дніпроенерго" продали на 0,48 % дорожче за стартову ціну, а "Закарпаттяобленерго" – на 4,2 %. Причому, останнім покупцем підприємства був Ігор Тинник, якого пов'язують із екс-глава адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним. 25 % державного пакета акцій "Закарпаттяобленерго" продали за 255 млн. грн. в листопаді минулого року. Половину акцій підприємства продали 2012-го лише за 140,7 мільйонів. Саме ці акції і хоче повернути тепер Генпрокуратура.

Читайте також: За рік українські олігархи втратили половину своїх статків

Популярні новини зараз

Анна Кошмал з "Сватів" потішила шанувальників домашнім фото сина: як він виріс

ЗСУ підійшли максимально близько до Херсона, всього кілометр до передмістя та кілька тижнів до перемоги

ЗСУ завдали точного удару по окупантам у Мелітополі: "Аеродрома вже не існує"

Ольга Сумська із сумом в очах розповіла про подію, що трапилась вперше з початку війни: "А відчуття таке, наче вчора"

Показати ще

Три чверті акцій "Дніпроенерго" продали Ахметову частинами у 2007 й 2011 роках. Причому чверть акцій продали за 1,2 млрд. гривень 2011-го, хоча прибуток компанії на той момент становив понад 15 млрд. гривень.

66,7 % акцій "Донбасенерго" продали у 2013 році за 1,06 млрд. грн., хоча активи компанії тоді коштували понад 5,5 мільярда.