Адміністрація президента Росії зробила заяву, що на провідних театральних сценах режисери повинні ставити спектаклі, орієнтовані "на згуртування росіян".

Перед прем'єрою треба цензурувати театральні твори, вважає заступник глави адміністрації Путіна Магомедсалам Магомедов. Мотивує це необхідністю уникнути повторення ситуації з постановкою скандальної опери "Тангейзер" у місті Новосибірськ.

Читайте також: "Культура" "На порновиставці в Росії обіцяють не ображати віруючих".

Прем'єра "Тангейзера", що відбулася наприкінці лютого, викликала гостру негативну реакцію віруючих.

У 2015 році митрополит Новосибірський і Бердський Тихон ініціював проти директора Новосибірського театру опери й балету Бориса Мездріча і режисера Тимофія Кулябина судовий розгляд щодо образи почуттів віруючих.

Популярні новини зараз

Мобіків кинули просто неба у лісі: хочуть, щоб вони померли

Екстрасенс Гордєєв розкрив диявольський план путіна - пробудити антихриста: "Отримати зірочку від Люцифера"

Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..."

Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."

Показати ще

Багато відомих діячів культури підтримали колег.

Суд виніс рішення на користь Мездріча і Кулябина. Експерти-релігієзнавці не виявили в постановці образи почуттів віруючих.

Однак директора звільнили, а на його місце призначили Володимира Кехмана, представника театральної громадськості, що виступив на боці противників опери.

"Я як людина віруюча, хрещений, православний, як єврей сприймаю це як образу", - прокоментував постановку "Тангейзера" Кехман.

Багато представників богеми висловлювали побоювання, що розпочате цькування на релігійному грунті може стати першим кроком у відродженні цензури в російському театрі.