Депутати Київради минулого тижня відмовилися вносити на повістку дня питання про завершення забудови у парку "Кіото".
Нагадаємо, у київському парку "Кіото" між станціями метро "Чернігівська" і "Лісова" столичні бізнесмени планують звести торгово-розважальний центр із багатоповерховим паркінгом, не дивлячись на протести місцевих жителів.
На думку громадських діячів, забудову пам'ятки паркового мистецтва столичні депутати вкотре не зупинили, бо лобіюють інтереси забудовників парку.
"На жаль, інтереси киян знову ігнорують, а промерська більшість і далі не суперечить забудові", - говорить "Знай" Антон Ізмайлов, представник громадської організації "Рух за реформи".
Читайте також "Влада має почати боротьбу з безробіттям, інакше втратить перспективну молодь"
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Антон Ізмайлов вимагає від депутатів Київради створення тимчасової комісії з розслідування дій забудовників, повязаних із тиском і нападами на громадських активістів.
"Справою честі для цієї комісії мав би стати контроль за розслідуванням замаху на життя і здоров'я активістки Валентини Макарової, а також випадки використання проти киян організованих озброєних груп тітушок", - заявив представник "Руху за реформи".
Увечері 22 липня невідомим було скоєно замах на життя і здоров'я активістки Валентини Макарової, яка виступала за збереження парку "Кіото". Зараз жінка перебуває в лікарні у стабільно важкому стані. У неї проломлена лобова кістка, зламаний ніс і ребра. Собака, яку вигулювала Макарова, під час нападу прийняла на себе дві кулі і відвернула вбивцю.
"Очевидно, парк справді є ласим шматком для столичним бізнесменів і життя людини в порівнянні із доходами від розміщення розважального центру нічого не варте", - каже "Знай" Володимир Євтушенко, активіст, що блокував псевдореставрацію "Гостинного двору" в Києві й забудову Дніпровської набережної неподалік метро "Лівобережна".
Читайте також "При Кличку кияни не побачать масової заміни ліфтів" - експерт
На його думку, депутати промерської більшості не усвідомлюють значення цього парку для киян.
"Більшість із них не з Києва. Вони не розуміють, що таке дух нашої столиці. Тому поводяться гірше, ніж монголо-татари. Парк "Кіото" заклали в 1972 році на знак дружби Києва й культурної столиці Японії Кіото. Три роки тому парк за гроші платників податків відреставрували, надали йому японського стилю, а тепер всі ці витрати підуть на нівець, бо якийсь олігарх хоче більше заробляти завдяки розважальному центру", - каже активіст.
Нагадаємо, під територію забудови у парку "Кіото" потрапляє транспортна розв'язка і частина парку. Всього огороджено близько 40 соток землі. Місцеві жителі стверджують, що забудовник ТОВ "ЖенСан", землю якого передала Київрада, цілеспрямовано знищує дерева в парку.