Народний депутат Володимир Парасюк сьогодні на засіданні комітету з питань попередження та протидії корупції ударив ногою в обличчя заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ Василя Пісного.
Засідання транслювалося у прямому ефірі, поведінка нардепа викликала бурхливий резонанс. Свій вчинок Володимир Парасюк прокоментував просто: "Я не жалкую про те. що зробив, бо ця людина кришує контрабанду у Львівській області та сиділа в СІЗО за кришування спиртових заводів. І він ще буде говорити, що зробив щось для Майдану?"
Нардеп Володимир Парасюк не вперше застосовує силу – Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження стосовно бійки Парасюка у Печерському суді Києва, де він кілька разів вдарив прокурора.
Читайте також: На Парасюка завели кримінальну справу за "насильство"
Експерт політичного центру "Пента" Олександр Леонов пояснює, що такі підходи у політиці – це повернення до часів Януковича.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ми пам'ятаємо, як за часів Януковича регіонали робили все, що їм заманеться – могли накинутися на журналістів чи сторонніх людей. Вони розуміли – що недоторканні, тому не соромилися таких методів. Нинішнім депутатам неприпустимо так робити – бо це може призвести до ескалації конфлікту, зараз депутат б'ється ногами, а завтра звичайний громадянин буде бити іншого уламком труби. Витівки Парасюка більше нагадують поведінку ватажків псевдо республік ЛДНР, де за власну позицію чи слова можуть вивезти і посадити до підвалу", - каже Леонов.
Експерт погоджується, що існує чимало людей, котрих можна звинуватити в корупції та інших злочинах – проте з ними мають розбиратися суди і прокуратура, а не депутати фізичними методами.
Також він вважає слова Парасюка про готовність відповісти за свій вчинок – блефом.
"Якщо готовий – хай зніме з себе депутатські повноваження і відповість", - каже Леонов.
Два роки тому силові методи користувалися популярністю.
Один з героїв та лідерів Майдану Олександр Музичко став знаменитим та здобув прихильність українців через свою розмову з прокурором рівненського району Андрієм Таргонієм, якого він схопив за галстука та обматюкав. До цього Музичка знали, як розбишаку, рейдера та місцевого бізнесмена.
Читайте також: Соцмережі бурхливо відреагували на сутичку між Парасюком і Пісним (фото)
У 90-их роках Музичко брав участь у Чеченській кампанії на боці чеченських сепаратистів. Саме тому йому в народі й дали прізвисько – Білий. 20 лютого Білий вийшов на сцену Майдану в Рівному з автоматом, 25 лютого з'явився зі зброєю на засідання Рівненської обласної ради, а 27 лютого завітав до Андрія Таргонія. Місцеві пікетували прокуратуру та обіцяли рівненську Врадіївку прокуророві, котрий не розслідував справу про вбивство місцевої жінки.
Юрист Євген Андрієвський констатує, що у нашій системі боротися проти чиновника складно, бо решта чиновників кинуться захищати "свого".
Політолог центру "Пента" Олександр Леонов пояснює, що прихильність народу Сашко Білий здобув через те, що не мав депутатської недорканності – а значить наражався на небезпеку, проте не боявся, за що і постраждав.