Атаки проти Франції та Росії консолідували країни у боротьбі з угрупованням "Ісламська держава" (ІДІЛ), але США і Росія все ж мають конфліктні інтереси, тому повне відновлення стосунків між ними малоймовірне.
Про це пише американська New York Times.
Позиції Обами та Путіна протилежні щодо анексії Криму та ролі Росії на Донбасі; щодо підтримки Москвою президента Сирії Башара Асада та щодо зусиль Москви підірвати довіру до можливостей НАТО забезпечити колективний захист, вважає газета.
Але на останніх зустрічах в Анкарі та Манілі Обама і Путін "провели кілька розмов" щодо можливості спільних дій проти ІДІЛ, пише видання.
У середу в Манілі Обама казав, що для початку співробітництва Путін має перевести вогонь із сирійських повстанців, яких підтримує США, на ІДІЛ.
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Відчуваючи зближення між США та Росією, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що наступного вівторка поїде до Вашингтона, а потім до Москви. Раніше Олланд заявляв, що Франція перебуває у стані війни та висловив бажання створити велику коаліцію для боротьби з ІДІЛ.
Читайте також: Терористи ІДІЛ нищитимуть росіян, доки вони не звільнять мусульманські землі
Але Барак Обама, який не піддавався на тиск невідкладно посилити боротьбу проти ІДІЛ, навряд чи хоче робити такі ж рішучі кроки, як Олланд, пише видання.
Зі свого боку, Олланд не застосував статтю 5 НАТО, яка зобов'язує членів Альянсу негайно надати військову допомогу, щоб не ставити Обаму, на допомогу якого він сподівається, у незручне становище.