Катерина II, Петро I, Сталін та Петро Валуєв "подякували" Порошенкові під стінами Адміністрації президента за продовження їх ініціатив щодо обмеження української мови.
Активісти вимагали розширити використання рідної мови у ЗМІ, стимулювати видання українських книжок та зобов'язати чиновників розмовляти державною мовою.
Відомі історичні персонажі намагалися потрапити до кабінету президента, аби розповісти про продовження початої ними практики русифікації України.
"Я звільнила всіх україномовних чиновників, наказала вести службу Божу в церквах тільки російською мовою. Дякую, що за рідкісними винятками, моя справа дожило і до сьогоднішніх днів", - розповіла присутнім "Катерина II".
Активісти руху "Відсіч" зауважують, що за півтора роки після Євромайдану, використання російської мови в Україні лише поширилося. Попри те, що 68% громадян вказали під час останнього опитування, що українська мова для них рідна, на телебаченні російськомовного контенту – близько 70%, на радіо – менше 5% україномовних пісень, а на книжковому ринку лише 15% творів видані державною мовою.
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
"Через війну багато людей забули, що однією з головних причин нападу на Україну стала велика кількість русифікованих Російською імперією та Радянським союзом людей на Сході. Було достатньо часу аби зрозуміти, що культурна політика – страшніша за танки. Але проукраїнська влада майже за два роки не звернула на мовне питання жодної уваги", - розповів "Знай" активіст "Відсічі" Роман.
Читайте також: Бійці АТО та волонтери закликали переходити на українську мову (відео)
Мітингувальники звернулися до президента з програмою про захист української мови з 12 пунктів. За їх пропозиціями на телебаченні потрібно заповнити 75% ефіру україномовним контентом, на радіостанціях – 50%. Також активісти запропонували перевести на державну мову всю рекламу, скоротити податки для видання книжок та стимулювати написання наукових робіт українською мовою.
"Україномовні громадяни у 2,5 рази менш вразливі для впливу російської пропаганди, ніж російськомовні. Серед україномовних громадян підтримка незалежності України та визнання Голодомору геноцидом також удвічі більше, а ностальгія за СРСР – удвічі менеш, ніж серед російськомовних. Очевидно, що із втратою мови українці втрачають українську ідентичність і стають легкою здобиччю "руського міра"", - йдеться у зверненні активістів до влади.