Найбільша кількість виборців проголосувала у Західній Україні – понад 38%, в той же час в столиці та Донецький й Луганській областях прийшло трохи понад 20%. Експерти пояснюють це деморалізацією виборців.
"У центральних областях явка виборців складає 37,4%, на Заході країни – 38,1%, а на Сході та Півдні – 33,5%. Щодо міст, де ОПОРА проводить паралельний підрахунок голосів: в Одесі проголосувало вже 29,6% виборців, в Харкові 35,3% та в Дніпропетровську 33,7%", - ідеться у повідомленні організації.
В той же час у столиці явка перевищила 20%.
"Станом на 16.00 середня явка по місту Києву – 20-22%. Оперативно, неофіційно", заявив на бріфінгу керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.
Експерти кажуть, що загалом кількість виборців може зрости до 40%, а пасивність пов'язують із деморалізацією в наслідку події останнього року.
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Місцеві вибори 2010 року показували, що з 16-ї до 20-ї години у Києві проголосувало 24% виборців. Думаю, що це пов'язано як особистістю життя у столиці, так й з адмінресурсом. Цікаво, що цього разу показники активності у столиці порівнялися з не окупованою частиною Донецькій та Луганській областей. Якщо в прифронтовій зоні люди зневірилися у політиках, за яких голосували роками, а проукраїнським партіям ще не вірять, то у столиці діє синдром освіченої інтелектуальної людини: "Навіщо мені іти голосувати, мій голос все одне нічого не вирішує"", - прокоментував "Знай" ситуаці. директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
Читайте також: Повернення Опозиційного блоку - це "Руська весна 2", тому й повстав Маріуполь
Нагадаємо, що станом на 16.00 вибори скасували вже у трьох українських містах – Маріуполі та Красноармійську на Донеччині та Сватове на Луганщині. У всіх випадках це сталося через неякісні бюлетені.