Кабінет міністрів України схвалив концепцію судової реформи, за якою суддів набиратимуть на конкурсній основі за принципом поліції. Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду в середу, 21 жовтня, передає ЛІГА.net.
За його словами, лише за такої умови українські суди зможуть стати незалежними і здійснювати правосуддя "не іменем долара США, а іменем України".
Прем'єр зазначив, що судова реформа, яку пропонує уряд, полягає в необхідності повного перезапуску всіх судів.
"Це означає, що в Україні мають бути набрані нові судді - за тим же принципом, за яким була сформована нова національна поліція України", - пояснив він.
За словами Яценюка, реформа складається з чотирьох елементів, першим з яких є перезавантаження судової системи, обрання нових суддів на прозорому і незалежному конкурсі і формування нових українських судів.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Другий елемент реформи - формування трирівневої судової системи, яка включає місцеві суди, апеляційні суди і Верховний суд.
"Левова частка справ повинна вирішуватися в місцевих судах і не тягнутися десятки років в апеляційних, спеціалізованих судах та у Верховному суді", - сказав прем'єр.
Читайте також: ВРЮ відмовилась звільняти суддю, який переслідував майданівців
"Третій елемент. Сьогоднішні органи з контролю над суддями не позбавлені політичного впливу. Тому третій елемент нашої реформи передбачає повне позбавлення політичного впливу як Вищої ради юстиції, так і інших органів, які проводять контроль судової системи, обрання суддів і їх призначення", - сказав він.
Четвертий елемент судової реформи, за словами Яценюка, полягає в тому, що структура і система судів повинні визначатися виключно законами України.
Нагадаємо, Арсеній Яценюк заявив, що за результатами люстраційної перевірки, 42% вищого керівництва центрального апарату ДФС мають бути негайно звільнені.