Німеччина готова сприяти прискоренню процесу видачі шенгенських віз для громадян Туреччини, а також зробити більш динамічнішим вступ країни до Європейського Союзу.
У відповідь на це Туреччина має допомогти Європі подолати кризу біженців. Про це сказала канцлерка Ангела Меркель. Чи ймовірний вступ Туреччини до Євросоюзу і яким чином це вплине на становище України, в інтерв'ю "Знай" розповів політолог Тарас Загородній.
- Туреччина справді може отримати безвізовий режим і членство в Євросоюзі?
- Навіть якщо Туреччина долучиться до фільтрації біженців, які їдуть через її територію до Німеччини, малоймовірно, що зможе через це вступити до ЄС. Європа давно відштовхує Туреччину від себе.
Це все-таки мусульманська країна. А сутність Європейського Союзу — християнство. До того ж населення Туреччини - десь 80 мільйонів. Для Європи це дуже багато!
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
По-друге, Туреччина межує із нестабільними країнами — Ірак, Іран, Сирія. Тобто, від членства Туреччини в ЄС в них буде більше проблем, ніж переваг.
Європа може дати Туреччині якісь преференції у торгівлі, фінансову допомогу. Шенгенські візи — можуть бути, але суто теоретично.
- Турецький президент Ердоган теж доволі жорсткий лідер.
- Туреччина взяла курс на ісламізацію. Армія усунута від всіх головних центрів прийняття рішень. Хоча саме армія була нащадками Ататюрка, який дотримувався світської побудови Туреччини.
Читайте також: Туреччина збиватиме літаки, що порушують її повітряний простір
І на цьому тлі говорити, що всі країни Європейського Союзу будуть говорити "за" її членство? Скоріше ні, ніж так. Україна — православна країна, і то вони не знають, як з нами впоратись. Це при тому, що ми менші за населенням і територією.
- Можливо, Україні слід посилити свою політику, а не бути із європейцями м'якими?
- Ми поводимось так, наче у Європи просимо. Нам слід поводити себе як щит від хаосу на Сході, лякати Європейський Союз більшими наслідками, якщо не будуть нам допомагати.
Сумніваюся, що наступного року нам дадуть безвізовий режим. З раціональної точки я б його Україні не давав. Навіщо їм бідні громадяни, які не може купити європейські товари і споживати послуги? Тому вони й надалі будуть висувати умови, які неможливо виконати.
Читайте також: Німеччина готова допомогти Туреччині якнайшвидше стати членом Євросоюзу - Меркель
У 2012-2013-роках багатьом країнам Східної Європи без будь-яких вимог почали спрощувати видачу шенгенських віз. Словаччина, Угорщина, Польща. А чому? Чисто прагматично: їм потрібні були ті, хто може приїхати і витратили гроші.