Зустріч американського президента Барака Обами із Володимиром Путіним замість запланованих 55 хв, тривала годину сорок хвилин. Перед зустріччю президенти потиснули один одному руку і пройшли в окрему кімнату.
Конструктивною, діловою і на подив відвертою назвав зустріч Володимир Путін після її закінчення. Обидва президенти у конкретні деталі розмови не вдавалися. Про що могли говорити лідери Америки та Росії в інтерв'ю "Знай" розповів політолог Павло Нусс.
- На якій ноті могла закінчитись зустріч між Обамою та Путіним?
- Коментарі зустрічі залишаються більш формальними, ніж детальними. Судячи з того, що зустріч продовжилась більше від запланованого часу, розмова була серйозною. Якісь домовленості були досягнуті, але вони поки що лишаються під грифом конфіденційності.
Сам Обама не був готовим афішувати суть цих перемовин. Але свої дії американська делегація постійно координувала з українською. Тому можна вважати, що Україна досягнула більш вигідних для себе позицій, які проявляться під час наступної зустрічі у "нормандському форматі" за участю Порошенка.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Очевидно, що Путін вимагав від президента Обами або ж пропонував йому знизити рівень санкцій, але Обама не був готовий піти йому на зустріч.
- Після зустрічі із Обамою Путін сказав, що стосунки між США та Росією на досить низькому рівні. Мовляв, це зрозуміло всім і без моїх коментарів.
- Ще була фраза, що США зацікавлені в деескалації ситуації й закріпленні глобальної стабільності у сфері світової безпеки. Останнім часом таких фраз від Путіна чути не було.
Читайте також: Обама і Путін домовилися щодо Сирії
Він постійно звинувачував США в участі в українській кризі. Але тепер вже каже, що США зацікавлені у стабільності. Напевно Обама попередив Путіна, що у випадку активації військового протистояння на Сході України, США будуть готові будуть піти на підвищення рівня санкцій.
Важелі впливу на російську економіку ще залишились. Ще є персональні санкції на вище керівництво Російської Федерації. Тому першопочаткових домовленостей досягнуто. Але я сумніваюся, що було кінцеве результативне рукостискання за результатами переговорів.
Тому 2 жовтня у нас буде зустріч у "нормандському форматі " і вже за риторикою російської делегації зможемо судити, про що Путін міг говорити із Обамою. Але думаю, що результати зустрічі Путіна з Обамою його не задовольнили.
- Швидше за все Обама і Путін також не дійшли згоди по вирішенню конфлікту в Сирії.
- Путіну багато чого не подобається, але повістку дня у світовій політиці все рівно задає США. Військова активність Російської Федерації останнім часом в тому числі і в Сирії — це так само підготовка до переговорів у "нормандському форматі".
Читайте також: Санкції не є головною причиною падіння економіки РФ - Путін
Використовуючи сирійський конфлікт, Путін закріплював свої позиції на майбутніх переговорах з президентом США. Думаю, що до кінця року між Обамою та Путіним відбудеться ще одна зустріч. Але за результатами останніх переговорів із Путіним Обама сказав, що вибори на Донбасі не мають бути таким, як того хочуть бойовики.
Тому Росія може зайняти більш нейтральну позицію у цьому питанні. Якщо так станеться — можна буде говорити, що Обама натиснув на Путіна.