Російський президент Володимир Путін звинуватив США в усуненні режиму Віктора Януковича. Про це він сказав у своєму інтерв'ю каналам CBS та PBS напередодні своєї участі у 70-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН.
"Ми знаємо, хто, де і коли зустрічався, працював з тими людьми, які скидали Януковича, як їх підтримували, скільки платили, як готували, на яких територіях, в яких країнах і хто були цими інструкторами. Ми все знаємо. Наші американські партнери цього вже і не приховують", - сказав Путін.
На що після таких слів сподівається Путін від зустрічі із Обамою в інтерв'ю "Знай" розповів політолог Павло Нусс.
- На кого було розраховано інтерв'ю Путіна, де він звинуватив американців у поваленні режиму Януковича?
- Все, що сказано на камеру російською делегацією, адресовано виключно російському споживачу. Для того, щоб надалі тримати у страху і одночасно ейфорії, до свого від'їзду із Нью-Йорка Путін скаже ще не таке. Це будуть ще більш парадоксальні речі, які не пов'язані із сьогоднішньою об'єктивною реальністю.
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Ініціатором зустрічі з Обамою був саме Путін. Це говорить про те, що він загнаний в глухий кут, не має стратегії виходу із ситуації, куди довів Російську Федерацію своєю військовою компанією на території України.
Подальші дії Путіна передбачити неможливо, хіба після його зустрічі із Обамою. Саме там президентом США будуть озвучені конкретні вимоги, які скоординовані з адміністрацією Президента України.
- Путін ще сподівається на лояльність Обами після фактичного звинувачення американців у подіях в Україні?
- Це інтерв'ю Путіна було для пересічного громадянина світу. Світові лідери прекрасно розуміють і знають про стратегії і плани Путіна. Скільки раз було, що після завершення всіх переговорів Путін виходить і продовжує вести свою інформаційну генеральну лінію.
Сказані речі на камері і речі, які обговорюють у секретній кімнаті, - це різні речі. Більше того, Путін і вся його делегація знають, про що може йти мова. У них є свій план виходів із ситуації. Приміром, погодившись на деякі умови США, як гаранта безпеки України, Путін знає, здогадується або ж проінформований про те, що між адміністраціями України та США проходять інтенсивні консультації.
Читайте також: Росія влаштувала демарш, бо Україна хоче в Радбез ООН - політолог
Тому після закінчення перемовин Путін буде змушений визнати не провину Росії в українській кризі, а пряму її участь. Про це говориться у заяві Чуркіна, де він де-факто визнав вторгнення Російської Федерації на територію України й анексію Криму.
Але і ця заява направлена на російського споживача, бо світова політика знає про дії Росії і її участь в конфлікті в Україні і в інших зонах.
- Очевидно, Путін сподівається на часткове скасування санкцій і пом'якшення політики щодо Росії. Що він зможе отримати в результаті переговорів із Обамою?
- Складно сказати, на якій ноті закінчаться переговори. Українська делегація працює в Нью-Йорку "не смыкая глаз". Дуже потужна підготовка до переговорів з нашого боку. Не вірю в сценарій обміну України на Сирію, оскільки Україна входить в зону стратегічного інтересу США.
Але разом з тим конфлікт в Сирії так само дестабілізує світову безпеку. Однак українське питання на повістці дня номер один. Бо Близький Схід — це Близький Схід. А коли дестабілізація не лише політична, а й в оборонному секторі й секторі безпеки у Східно-Європейському регіоні — це більш важливе питання.
Читайте також: Путін звинуватив США в усуненні Януковича
Можливо, Обама і піде на зниження санкцій, які увели через агресію на Сході України. Але це буде тільки після того, як будуть виконані Мінські угоди з боку Росіх.
А це вивід російських військ і безумовно проведення дострокових виборів у місцеві ради у відповідності до українських законів. Тоді може бути деяке послаблення секторальних або персональних санкцій. Санкції через анексію Криму — тема не сьогоднішнього дня.