20 тис. грн достатня зарплата для українців. Так вважають 25% людей. Кожен п'ятий думає, що достатньо 30 тис. грн у місяць, щоб безбідно жити. 20% хочуть мати зарплату 50 тис. грн. 2% були б задоволені зарплатнею 5 тис. грн. Це дані опитування, яке минулого тижня провів один із телеканалів.
"Після відчутної девальвації гривні життя стало значно дорожчим. А колись пристойна зарплатня у 5-6 тисяч гривень — це не що інше, як подачка рабу. Цих коштів вистачить трохи більше, ніж на їжу", - говорить спеціаліст із особистих фінансів Олександр Бойко.
Читайте також У Тальнівській міськраді проти повернення стратегічного підприємства у державу
Спеціально для "Знай" він порахував, яким повинен бути прожитковий мінімум для людини 25-33 років, що живе в столиці або іншому місті-мільйоннику.
"Більше 18% жителів Києва орендують житло. Всередньому платять за це 5 тисяч гривень і 1-1,2 тисячі — за комуналку. Господарі квартир проти оформлення субсидій. Пересуваються пересічні кияни на громадському транспорті. Витрачають на нього 400-500 гривень. На невибагливу їжу 1-2 людей йде 3-3,5 тисяч. А ще є витрати, пов'язані із поповненням телефонного рахунку, інтернету, купівлі побутової хімії, сигарети. Це ще тисяча гривень. Разом виходить 11 тисяч у місяць. В цю суму можна вкластися, якщо нічого не ламається із техніки, не зношується взуття, немає простуди, походів у кіно та на Дні народження рідних і друзів", - пояснює він.
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Якщо ж врахувати додаткові фактори, то витрати збільшуються ще на 2 тис. грн. Якщо в сім'ї двоє дітей, — ще на 4 тис. грн.
"І зовсім не через те, що діти багато їдять чи потребують багато одягу. Місяць у дитсадку обходиться 2,5-3 тисячі. Якщо дитина до 2 років, то на підгузки йде 1,2-1,3 тис. грн. Стільки ж на зчеплення раз на півроку. Тобто чоловікові, який утримує сім'ю, потрібно щомісяця заробляти щонайменше 17 тисяч гривень. Якщо у нього є машина, - то 19, треба купувати пальне, страховку й обслуговувати авто", - каже Олександр Бойко.
Середня зарплата по Україні — 4 тис. грн, по Києву — 6 тис.
"Близько 20 тисяч отримують лише топ-менеджери, працівники міжнародних компаній і керівники із десятком підлеглих. Такої зарплати у наших умовах дуже непросто домогтися — потрібно бути фахівцем непересічного рівня. Але слід визнати — навіть маючи такий дохід, сімейна людина без житла назавжди позбавлена перспектив. Вона приречена жити від зарплати до зарплати, економити й побиватися за кожною витраченою помилково "соткою". Їй нічого відкладати на своє житло, на оновлення автомобіля, на навчання дітей та навіть купівлю нового одягу," - говорить спеціаліст.
На його думку, для скромного і прогнозованого життя молода людина у столиці повинна мати дохід 25-30 тис. грн.
Нагадаємо, за даними ООН, 80% українців перебуває за межею бідності. А прожитковий мінімум в Україні наближається до рівня Африканських країн.