Наступного року зарплати вчителів і лікарів виростуть. Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. За його словами, у грудні наступного року вчитель І категорії зароблятиме 6,4 тис. грн, лікар-терапевт вищої категорії — 7,91 тис грн.

Підвищення будуть проводити у 3 етапи — у грудні цього року, у січні наступного, у травні та у грудні 2017 року.

"Уряд знову неправильно підходить до підвищення зарплати вчителям і медикам. По-перше, через те, що робить це одночасно для двох абсолютно різних сфер. По-друге, бо підвищує зарплати без реформування галузей", - говорить порталу "Знай" економіст Борис Кушнірук.

На його думку, медики повинні отримати підвищення зарплати лише після масштабної реформи у медицині.

"Лікарі — це спеціалісти, чия робота може бути комерційною. Тому нам потрібно запровадити обов'язкове медичне страхування. Завдяки ньому малозабезпеченим людям буде легше отримати дорогу лікарську допомогу. Крім того, зарплатний фонд лікарських установ поповнюватиметься інтенсивніше", - говорить спеціаліст.

Популярні новини зараз

З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Показати ще

Підвищення зарплат у школах також, на його думку, не можна робити тільки за рахунок видатків із державного бюджету.

"Зарплату вчителям також мають виділяти із місцевих бюджетів. У всьому світі діє така схема і вона ефективна. До речі, вчитель має заробляти щонайменше три середні зарплати по Україні. Інакше в нього не буде інтересу до роботи, буде відсутній професійний відбір на цю професію. Зараз через низькі зарплати вчителі нічому не можуть навчити учнів окрім філософії жебрака. Більшість із викладачів не знають англійської, а ті, що знають переходять на інші більш високооплачувані роботи," - каже Борис Кушнірук.

Нагадаємо, у серпні в Міносвіти анонсували збільшення заробітної плати для вчителів. Для того, щоб вони були базово вищими при різних рівнях інфляції, запропонували змінити тарифну сітку для нарахування коштів.