Угорська й фінська компанії із закупівлі нафти звернулися до президента "Лукойла" з вимогою пояснити, чому якість російської суміші Urals суттєво знизилася.

"Те, що продає за кордон Росія, — це насправді суміш нафти під назвою "Урал". Вона складається із тюменської нафти і туркменської. Російська дуже важка, вона не підходить для тих потреб, для яких її закуповують — виробництво нафтопродуктів, мастил тощо. Тому в неї домішують легку туркменську нафту, яка за своїми характеристиками відповідає арабській сировині", - пояснює "Знай" Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".

Читайте також Уряд не зацікавлений в зниженні цін на газ - експерт

У деяких регіонах Росії також є світла нафта, однак її недостатньо.

"Думаю, якість російської нафти погіршилася через те, що Туркменістан не дав у потрібних обсягах своєї нафти. Якщо такі перебої будуть і далі, то за російску сировину просто менше платитимуть або не купуватимуть її", - прогнозує фахівець.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Показати ще

За його словами, така ситуація напряму впливає на російську економіку.

"Через суттєве зниження цін на нафту в них вже серйозні проблеми. Російська влада престала фінансувати менш нагальні напрями та соціальні питання. Однак це лише початок. Далі ситуація загострюватиметься. Нафта ще більше дешевшатиме, а світ ще інтенсивніше переходитиме на альтернативні джерела енергії. Відповідно потреба у нафті зменшуватиметься", - пояснює експерт.

Нагадаємо, на початку 2015 року нафту продавати на світових ринках за $58, це майже удвічі дорожче, ніж зараз.