Міністерство фінансів Росії й України не домовилися про реструктуризацію боргу України перед Росією у $3 млрд. Про це повідомляють в інформаційній агенції ТАС.

Росіянам запропонували такі самі умови реструктуризації, як й іншим кредиторам — відстрочка платежу на 4 роки та відсоткова ставка 7,75%. Вони досягнуті у ході роботи із Комітетом кредиторів. Однак міністр фінансів Росії Антон Сілуанов повідомив, що для його країни неприйнятні подібні умови. У разі затягування із оплатою боргу його відомство подасть на Україну до міжнародного суду.

"Це нонсенс, що Україна має віддавати позику державі, яка окупувала частину її території, повністю забрала Крим, вбила і покалічила близько 10 тисяч наших співвітчизників. Але ще більше в цій ситуації дивує те, що наша влада готова йти на різні домовленості й віддавати загарбникам гроші", - говорить "Знай" економіст Владислав Загородній.

Читайте також Кабмін заблокував $1,4 млрд "сім'ї Януковича"

Влада могла визнати цей борг одіозним до лютого 2015 року й оголосити про те, що не повертатиме його. Такі випадки були у світовій практиці, повідомляють у консалтинговій компанії "Кейс-Україна". Там вважають цей борг політичним, тому він не має класифікуватися, як звичайний фінансовий кредит.

Популярні новини зараз

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців

"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Показати ще

Нагадаємо, Янукович і його оточення оформило кредит у час розпалу народних виступів у Києві.

"У світовому політикумі взагалі переважає здоровий глузд. Після того Північна Корея запускає ракети в Південну Південна у відповідь шле удвічі більше, Після обстрілів палестинців, відсіч дають ізраїльтяни. У нас все навпаки. Росіяни відверто віджали Крим, окупували Донбас, а ми притримуємося режиму тиші. Крім того, без жодного пострілу пропускаємо так звані російські "гумконвої", у яких везуть зброю для вбивства українців", - наголошує експерт.

У Міністерстві фінансів України вважають, що потрібно віддавати позичені в Росії гроші, оскільки це передбачає двосторонній укладений договір.

"Неможливо чесно граючи в карти, переграти шуллера. До цього теж були зобов'язання Сбербанку СРСР повернути гроші вкладникам. Натомість Москва на початку 90-х за ніч спорожнила рахунки українців. Був і Будапешський меморандум, який Росія порушила першою. А потім вже — й Великобританія і Франція. У мене складається враження, що влада почала співпрацю з російськими окупантами. Це підтверджують й інші факти її безініціативності у цій війні — блокаду Криму організували активісти, армію забезпечують волонтери, бойкот російських товарів, який позбавив росіян 2 мільярдів доларів, організували громадяни. Виникає питання: чи потрібна така влада?", - каже Владислав Загородній.