Бюджет Німеччини на наступний рік склали без урахування санкцій для Росії. Хоча раніше німецька влада заявляла про продовження фінансових обмежень Російської Федерації.
- Тут нічого дивного немає. Європа почала втомлюватися від України. Санкції проти держави агресора, в першу чергу має застосовувати постраждала країна, - говорить "Знай" Олександр Бондар, економіст, колишній голова Фонду держмайна України. Він розповідає про фінансову ситуацію в державі та її зовнішню економічну політику.
Але ж наша влада вводила різноманітні обмеження на присутність російських компаній в Україні як в фінансовій сфері, так і в інших?
- Головне не введення санкцій, а їхня реалізація. По-перше, ввели частину санкцій із запізненням. По-друге, вони не діють. Російські банки тут як працювали, так працюють, ми постачаємо до них товари. На загальному рівні ніяких жорстких санкції проти Росії ми не ввели. То чому їх має вводити Німеччина? Це ж не в неї територію забрали. Взагалі спостерігається тенденція того, що наша влада робить різноманітні рішення зовсім не на користь держави.
Що маєте на увазі?
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
- Та майже всю фінансову політику. За два роки в Україні збанкрутувало 50 банків. Влада дала можливість банками вивести за кордон мільярди гривень. Багато людей втратили свої заощадження, решта не мають надій на нашу банківську систему, тому не вкладають туди грошей. Цікаво, що нікого з власників цих фінустанов не притягують до відповідальності.
Читайте також "Вартість долара не зростає через низький попит на валюту" - експерт
Але ж уряд провів успішну реструктуризацію боргу.
- Це не так. Взагалі політика уряду щодо державних запозичень — це злочин проти нашої батьківщини. Оскільки беремо кредити, проїдаємо їх і далі знову беремо. Ніхто не хоче думати про те, хто їх повертатиме, за який рахунок на яких умовах. А реструктуризація, до речі, теж була невдалою. В теперішніх економічних умовах повертати відсоткий через певний час виплачувати тіло по кредиту — неприйнятно. Це вигідно, в першу чергу, іноземним кредиторам. Я не розумію, чому наша влада діє в їхніх інтересах, а не вимагає списання боргів. Це ж очевидні речі