Вартість нафти марки Brent на торгах у Лондоні опустилася до $47,91. Місяць тому ціна "Чорного золота" була вищою на більш ніж $1 - $46,12. Аналітики пов'язують утримання низьких цін на сировину із переповненими нафтовими сховищами, а також через близький вихід на міжнародні ринки нафти Ірану.
"Місяць тому сировина коштувала найдешевше за останні десять років. І те, що її ціна суттєво не змінилася, свідчить про одне — тенденції дешевої нафти продовжується і невдовзі настане новий етап зниження цін на сировину, вони скотяться із 40 до 30 доларів за барель", - говорить "Знай" Геннадій Рябцев, аналітик директор науково-технічного центру "Психея".
За його словами, зараз видобуток сировини на 20 мільярдів барелів більший ніж споживання.
"США і Саудівська Аравія зацікавленні у зниженні цін на нафту. США піднімає реальний сектор економіки, для цього треба дешеві енергоносії. А Саудівська Аравія планує стати одним із найпотужніших експортерів нафти, як це було на початку 80 років. Також араби хочуть позбутися конкурентів на цьому ринку — Росії, Венесуели, Норвегії та Британії", - розповідає експерт.
Читайте також Вартість нафти впала найнижче за останні 10 років
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Росіяни, аби утримати ціни на нафту розпочинають конфлікти у різних точках світу — Україні, Сирії та Близькому Сході. Фінансують терористичні групи, піратів і бойовиків екстремістських угруповань.
"Це не дарма, адже собівартість видобутку нафти на Близькому Сході, наприклад, у Саудівській Аравії — 3-5 доларів. А в Британії, Нарвегії й Росії — 40-70 доларів за барель. Британія і Норвегія від зниження цін особливо не постраждають. Їхні видобувні компанії давно деферсифікують свої фінанси. А ось у росіян будуть непереливки. Коли ціна нафти дійде до 30 доларів за барель, настане крах їхній економіці. Витрати із їхнього бюджету будуть більшими за надходження. Тому російська влада хапається за різні можливості диврсій, як за рятівну соломину. Інформаційними приводами про різні конфлікти вона розхитує ціну на нафту. Проте навряд чи в них вийде повернути таким чином ціну навіть до 50 доларів. Подіння цін неминуче", - прогнозує Геннадій Рябцев.
Нагадаємо, два роки тому нафту на світових ринках продавали по $120 за барель