Голова НБУ Валерія Гонтарева пояснила журналістам про визнання банку "Фінанси та кредит" неплатоспроможним. За її словами, основною причиною є те, що кореспондентський рахунок фінустанови опустився до недопустимого.
В середині місяця банківський регулятор ввів у банку "Фінанси та Кредит" тимчасову зовнішню адміністрацію. Акціонер установи Костянтин Жеваго відмовився продавати непрофільні активи, що спричинило затримку у надходженні коштів та падінню спроможності.
"Акціонер не виконав графік, пов'язаний як з надходженнями від його наявного бізнесу, так і з продажем його непрофільних активів", - розповіла Гонтарева.
Цей графік НБУ встановив 17 серпня після того, як "Фінанси та Кредит" вивели з категорії проблемних, де він перебував 7 місяців.
Гонтарева також додала, що фінустанова вже була неплатоспроможною у 2009 році. Тоді йому надали кошти на рефінансування у розмірі 6,4 млрд гривень, коли його капітал сягав 2 млрд.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Читайте також: "Укранафта" винна державі три мільярди гривень
Також Нацбанк повідомив, що більшість вкладників (93,2%) "Фінанси та Кредит" отримають свої депозитні кошти, адже їх покриває Фонд гарантування вкладів.
Вчора у Світовому банку повідомили про намір залишити в Україні лише 100 активних банків.