Найбільший постачальник ківі на російський ринок – це Білорусь. Ця країна збільшила постачання екзотичних фруктів після введення ембарго Росією на імпортні продукти удвічі, повідомляють експерти порталу FruitNews.

"Це не дивно, адже в росіяни, незважаючи на своє ембарго і досі постачають багато товарів нелегально, контрабандою. Особливо це роблять через окупований ними півострів Крим і Білорусь", - говорить "Знай" Василь Вінтоняк, директор консалтингової компанії "Інфагро".

За останній рік білоруські компанії ввезли у Росію 672,1 тис. тонн фруктів. Торік - 325,1 тис. тонн.

"Така ситуація є не лише із фруктами. Звісно, екзотичні фрукти дуже впадають в очі, бо в Білорусі інший клімат. Українські компанії також беруть активну участь у поставці своїх товарів такими способами. Наприклад, наші виробники сирів везуть свою продукцію у Білорусь. Там міняють на них етикетки і поставляють їх в Росію як білоруський товар", - говорить експерт.

Читайте також У Криму ціни на харчі зростуть наприкінці осені - екс-міністр

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Через Україну до Білорусі передають молдовський виноград, яблука, лимони, персики.

"Туди йде все, бо Росія себе повніст. не забезпечує. Якщо їхня влада справді відмовиться від імпорту, то в них буде справжній дефіцит", - каже Василь Вінтоняк.

За його словами, вітчизняні молоковиробники також продають нелегально свої товари в Росію.

"Це здебільшого сири та сирні продукти. Сирні продукти везуть у Крим. До речі, на півострові ще ніколи не споживали такої кількості сирних продуктів, як зараз. Це говорить про те, що звідти вони йдуть у Росію кораблями. Просто цього ніхто не афішує", - говорить експерт.

Нагадаємо, за підрахунками агенції "МПП-консалтинг," якщо Росія скоротить реальне споживання імпорту на 10%, там почнеться дефіцит, ціни на харчі виростуть.