При нинішній системі соцзабезпечення соціальну допомогу в Україні в першу чергу отримують не ті, хто дійсно її потребує.

Таку заяву зробив президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило - передає "Обозреватель".

Як переконаний економіст, виплати та соціальна допомога повинні носити цільовий, адресний характер. Зокрема, він запропонував використовувати міжнародний досвід - "систему продовольчих карток, які існують в розвинених країнах, систему субсидій", яка вже застосовується в Україні. Далі - "різного роду негрошова підтримка - безкоштовні їдальні, перукарні та інше", - розповів Жалило.

Економіст також підкреслив: малозабезпечені верстви населення мають "певну структуру споживання" - велику частину своїх доходів вони витрачають на товари повсякденного вжитку, "насамперед, вітчизняного виробництва". Таким чином, навіть якщо допомога їм надається в грошовій формі, цей факт не буде "розігрівати" ринок нерухомості і валютний ринок.

Читайте також: В Україні на третину збільшилось виробництво алкоголю

Популярні новини зараз

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Показати ще

Нагадаємо, що 17 вересня Верховна Рада України прийняла закон про підвищення розміру мінімальної зарплати, мінімальної пенсії та прожиткового мінімуму.