Антимонопольний комітет України розіслав 12 найбільшим мережам з продажу пального в Україні рекомендації знизити роздрібні ціни на пальне.
Протягом наступних десяти днів АМКУ вимагає повідомити про результати розгляду рекомендацій.
Тиждень тому вимагав знизити ціни на пальне прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
"Справді зараз є всі передумови для подешевшання бензину. Адже нафта на світових ринках в порівнянні із ціна ми квітня травня суттєво опустилася", - говорить "Знай" Сергій Куюн, директор консалтингової компанії "А-95".
Читайте також Вперше за два місяці вартість нафти опустилася нижче 60 доларів
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Зараз найпопулярніший бензин марки А-95 більшість паливних мереж продають за 21,49 грн. На заправних станціях групи "Приват" - "Авіас-партнер", АНП, "Укрнафта" - за 18,90 грн.
"І для уряду, й для Антимонопольного комітету виходить, що заправки групи "Приват" хороші, бо у них дешевше пальне. А інші – спекулянти, бо продають бензин дорожче. Хоча насправді теперішня ситуація із нерівномірністю зниження цін серед мереж і запізніле пониження вартості в порівнянні із падінням цін на пальне пов'язане саме із безконтрольністю з боку влади ринку пального", - говорить експерт.
За його словами, Антимонопольний комітет не проводив дослідження і не розслідував ситуацію із цінами на пальне у березні-квітні. Тоді мережі - "Авіас-партнер", АНП, "Укрнафта" продавали пальне дешевше його оптової вартості.
"Група "Приват"демпінгу вала або за рахунок несплати податків, або за рахунок продажу неякісного пального. Переманила всіх клієнтів в інших мереж. Тому інші мережі повільно опускають ціни, щоб надолужити збитки березня-квітня", - говорить Сергій Куюн.
Нагадаємо, падіння цін на бензин почалося тиждень тому, бензин подешевшав на 50 копійок.