В Українському політикумі знову заговорили про перспективи введення візового режиму з Російською Федерацією. Цього разу цим питанням перейнялися в Міністерстві закордонних справ. Більш того, глава відомства Павло Клімкін напередодні заявив журналістам, що «звичайного» такого режиму, ймовірно, буде недостатньо. І не виключив можливості в майбутньому приголомшити «агресивну сусідку» додатковими обмеженнями.
«Далі нам потрібно буде робити біометричний візовий режим, оскільки звичайний візовий режим не працює, і так далі. Ми повинні контролювати кожен крок, який робиться з метою дестабілізувати ситуацію в Україні », - заявив напередодні Клімкін.
Новорічне посилення
Поки ж для росіян проїзд в Україну відносно вільний. Але, вже з 1 січня 2018 року правила стануть більш жорсткими. Втім, воно і зрозуміло - безпека нам дорожча.
Отже, вже з наступного року, тим громадянам РФ, які з якихось причин раптом вирішать відвідати нашу країну, доведеться свідомо потурбуватися і подати відповідну заявку про ці свої наміри.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
А, далі вже пройти біометричний контроль на кордоні. Ті, у кого є біометричний паспорт, можуть надати його. Біометричні дані (відбитки пальців) тих, у кого немає цього документа, будуть в обов'язковому порядку фіксуватися вже безпосередньо на місці прикордонного контролю.
Віз і нині там
Однак, повноцінним візовим режимом це, звичайно, не назвеш. Хоч розмови про нього ведуться досить давно. На прийнятті відповідного рішення парламентом, зокрема, активно наполягав спікер ВРУ Андрій Парубій.
Але, з якихось причин, питання до цього дня з місця так і не зрушило ...
Не вплинули на суть справи і публічні заклики до цього глави Ради національної безпеки Олександра Турчинова. Той, свого часу, пропонував народним обранцям не розходитися на літні канікули до затвердження візового питання.
Але, тема лише розчинилася в повітрі ...
Глас потерпілих
До слова, серед бажаючих знову «воскресити» її в медіа-просторі, на цей раз виявилися не тільки в профільному міністерстві.
Про те, що пора б уже визначитися з цим питанням в позитивному ключі буквально днями в ефірі телеканалу ZIK заявив, потерпілий в результаті теракту, нардеп від фракції «Радікаьная партія» Ігор Мосійчук.
Каже, мовляв, після всіх подій, що сталися за останній тиждень, (включаючи вбивство відомої учасниці Революції Гідності та АТО на Донбасі Аміни Акуевой) парламент негайно повинен прийняти це рішення.
Однак, чи вірить в те, що під нього все ж знайдуться голоси під куполом, політик не уточнює. Але, до речі, ще навесні цього року в коментарях ЗМІ висловлював сумніви з цього приводу.
Питання часу?
Втім, позначити якісь конкретні терміни потенційно можливих змін, схоже, в нашому політикумі поки не готові. Хоча реальність прийняття такого рішення українською стороною все ж допускають.
«Я думаю, що все це можливо. Просто, думаю, що він (візовий режим з РФ. - Ред.) буде введений тоді, коли це буде необхідно. Оскільки, це один з інструментаріїв впливу на РФ, взагалі на ситуацію », - каже нам глава одного з підкомітетів Комітету ВРУ у закордонних справах, нардеп від фракції БПП Володимир Ар'єв.
І уточнює, мовляв, не можна ж викладати відразу всі інструменти ...
«В даному випадку, я думаю, що, можливо, до цього дійде», - додає політик.
Глава парламентського Комітету у закордонних справах, нардеп Ганна Гопко, в свою чергу, порекомендувала звернутися з питанням про те, чи реальна можливість введення візового режиму з Росією, до голів фракцій.
Цікавий нюанс
Але, в цій історії варто звернути увагу ще на один дуже цікавий нюанс. На нього ж вказують і деякі нардепи. Мовляв, не дивлячись на настільки активні заклики до парламенту проголосувати за дане рішення, останнє ключове слово все ж за урядом. І, відповідно до слів обранців народу, Рада, фактично не має до цього ніякого відношення ...
- «А, взагалі, на ваш погляд, у парламенту є така політична воля, чи достатньо буде голосів для прийняття подібного рішення?», - запитуємо у Ар'єва.
- «Парламент не приймає рішення про безпосереднє введення візового режиму. Це урядова прерогатива. А парламент може тільки закликати це зробити. Рішення прямої дії приймається на урядовому рівні, а не парламентському », - говорить він.
- «Без цієї рекомендації ВРУ, уряд може самостійно ухвалити дане рішення?», - уточнюємо ми.
- «Може», - стверджує політик.
Візами горю не допоможеш?
При цьому, Ар'єв зазначає, що, якщо вже говорити про питання нацбезпеки, то введення візового режиму з РФ, навряд чи стане панацеєю від тих бід, які зазнає Україна.
«Вважаю, що, наприклад, в питанні боротьби з тероризмом і взагалі з диверсійними групами, це не сильно вплине. Оскільки, диверсійних груп, закладок ще з радянських часів на території України досить і з українськими паспортами. Тому, в даному випадку потрібно виявляти тих людей, які з українськими паспортами працюють на ворога, і візи їм для цього не потрібні », - резюмує він.
Що ж, в якому руслі буде далі просуватися це питання і чи не залишиться воно лише на словах - залишається тільки здогадуватися ...