Із року в рік Володимир Путін проводив свої конференції в Георгіївському залі Кремля, але цього разу він чомусь зрадив традиціям – захід відбувся у Великому Манежі. Як пояснював Пєсков, попереднє приміщення нібито "не вмістило всіх охочих".

Більше півтори години занадто емоційного спічу насправді вкладуться у значно коротший термін. Якщо викреслити всі бравади, з промови президента РФ залишається:

Плани на найближчі шість років: знову у провладне крісло?

Загроза, звісно, тільки для росіян. Підвищити пенсії, знизити вдвічі рівень бідності, а в півтора рази – збільшити показники ВВП на душу населення. Та ще й щоб люди жили мінімум до 80 років. Звучить гарно, але що насправді криється за цими словами?

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Путін завжди, якщо переглянути його виступи на передвиборчих кампаніях минулих років, йде по накатаній схемі – пропонувати житло (дешеве, в кредит, за соціальними програмами – не важливо). Потім згадує про основну масу свого електорату: матері, пенсіонери, студенти (кількість останніх зменшилася у зв'язку із мітингами Навального, тому про них говорить рідше).

І на останок обіцяє владнати ситуацію з експортом. Та як буде перевозити товари за кордон, коли більшість компаній досі під санкціями і не можуть нормально функціонувати? З цього можна зробити висновок, що Путін все ж не відмовиться від крісла президента, адже вся суть його звернення виключно в маніпуляції народом.

Новітня зброя, чи все ж велика війна?

Оплески в залі не вщухали, коли на моніторі з'явився ракетний комплекс "Сармат" – осучаснена версія оснащення часів СРСР. І якщо хтось повірить, що такому немає аналогів у світі, дарма: більшість деталей запозичені, як і вся схема наведення, ураження цілей та радіус бомбардування, в тому числі – ймовірність ядерного удару.

До речі, про удар. Жарт господаря Кремля, про те, що "Сармат" легко влучить по США не безпідставна іронія. Насправді, для чого ж тоді Путін так детально описав найменші подробиці цієї зброї, якщо це робота Міноборони РФ, а не тема для бравади на конференції. Згодом вся бесіда так чи інакше зачіпала подібну тематику.

Особливого апогею досяг цинізм "вождя", коли той заявив: американські протиракетні системи – просто безглузда іграшка, у порівнянні із російськими розробками. Але завбачливо додав, що ні на кого нападати не збирається. Ще б пак, це було вкрай не обережно, враховуючи ставлення ООН та Ради ЄС до його політики:

"Зазначу, в нашій військовій доктрині Росія залишає за собою право використовувати ядерну зброю у відповідь на агресію. Сподіваюся, все, що було сказано сьогодні, протверезить будь-якого потенційного агресора. Ми ж нікому не загрожуємо".

Саме в цей час на екрані знову з'являється ракета, яка минає Південну Америку і летить в Тихий океан.

Вогнева куля

На "Сарматі" все не закінчилося. Наступний ролик демонструє чергову військову розробку - ракетний комплекс стратегічного призначення "Авангард", або" вогнева куля". Його прозвали так за здатність вражати цілі із космосу.

"Нас ніхто не слухав. З нами ніхто по суті не хотів розмовляти. Послухайте зараз.. Володіння такою зброєю дає перевагу в сфері будь-якої військової боротьби ", - така відверта погроза прозвучала з вуст президента.

Вже за кілька хвилин демонструють підводний безпілотник з ядерним зарядом, який вражає авіаносець, а потім берегову лінію.

"Зроблено якісний ривок в авіації, чисельність військовослужбовців за контрактом зросла, ліквідована багаторічна черга на постійне житло, термін його очікування скорочено в шість разів", - паралельно коментує Путін.

Цікаво, що ті самі "військові-контрактники" – це й бійці ПВК "Вагнер" також, злочини яких у Сирії вже доведений факт. Деяких перекинули воювати на стороні бойовиків "ДНР", або ж навпаки – із лав Захарченка потрапляли до сирійських провінцій, на зразок Дамаску.

"Ми довго вмовляли американців не порушувати договір по ПРО. Пропонували налагодити спільну роботу в цій галузі. У якийсь момент мені здалося, що компроміс буде знайдений, але немає. Всі наші пропозиції були відхилені", - вкотре згадує він про США, а потім, аби відволікти увагу, починає говорити про розвал СРСР та борги соціальної сфери.

Не дивно, що під час промови трапився кумедний конфуз – не витримав такого навіть лідер Чечні Рамзан Кадиров. Він просто заснув посеред величезного спічу, ставши героєм соцмереж практично одразу.

Та й самі росіяни вже встигли відреагувати на виступ Путіна. Більшість скаржаться не тільки на погані умови життя. Людей лякають такі погрози з вуст президента, котрі від імені країни адресовані всьому світу.

Дивіться: прес-конференція Володимира Путіна

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін провів щорічну прес-конференцію.