Шестеро травмованих та п'ятеро загиблих, широкий резонанс у ЗМІ та невдоволення активістів вироками, затягування слідства і багато чого іншого – так тривала одна із найгучніших справ, про харківську трагедію.
Днями обвинувальний акт відносно Олени Зайцевої, доньки бізнесмена і зведеної сестри колишнього заступника прокурора Черкаської області, а також Геннадія Дронова направили до Київського райсуду. Максимальна санкція статті (ч. 3 ст. 286 КК України, порушення правил безпеки дорожнього руху) передбачає до 10 років позбавлення волі.
Слідчі не знайшли доказів участі власниці Lexus у перегонах, тоді як за Геннадія Дронова, водія Volkswagen Touareg, знову клопотала сторона захисту.
Як все було
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Зі слів очевидців вдалося дізнатися, що Lexus проїхав на червоне світло і на великій швидкості перетнув перехрестя, тоді ж врізався у Volkswagen, вилетів на тротуар і збив перехожих. Шестеро людей опинилися в лікарні, серед них – одна вагітна жінка. Дитину вдалося врятувати, а матір ввели у стан медикаментозного сну.
Зайцевій оголосили про підозру, прокуратура клопотала про тримання під вартою. Фахівці провели цілу низку експертиз, не виявивши слідів алкоголю чи наркотиків.
Проте пізніше у крові підозрюваної все ж знайшли речовини, котрі поставили під сумнів попередній висновок – вона виправдовувалася, що перебуває на лікуванні кілька років поспіль, тому і вживала препарати досить сильної концентрації. Хоча за законом у такому стані категорично не радять сідати за кермо.
Дивіться: Смертельна аварія у Харкові: хронологія подій
Невдоволення у суспільстві
Про те, що ймовірні винуватці кривавої ДТП можуть уникнути відповідальності, говорили всі – від активістів до звичайних харків'ян, які приходили під приміщення суду на кожен розгляд справи:
"Нічого не буде Олені Зайцевої, дівчинці-вбивці на Лексусі. Упевнений на 100 відсотків. Її сім'я може навіть не розповідати про те, як вона там голодує від переживань - ми вже надивилися на цих лихачів-страждальців, і все розуміємо, що гроші вже потекли з одних банківських рахунків на інші", - наголошував у Facebook Максим Колесников.
"Дівчина на" Лексусі ", яка вбила в Харкові кількох людей, повинна сісти. І не тому, що я злий сексист, ейджіст, мені не дає спокою думка, що у неї є" Лексус ", а у мене немає і я вимагаю сатисфакцію за всі трупи загиблих "Ланосів" ... Не можна в мирному місті просто так взяти і вбити п'ятьох людей ... ", - коментував журналіст Денис Попович.
Таких коментарів було безліч, проте у МВС заспокоювали – мовляв, справа на контролі і все незабаром вирішиться.
Дивіться: Хто винен у ДТП на вул.Сумській? Думки харків’ян
Адвокати напоготові, Дронов під питанням
Захист Зайцевої почав шукати лазівки для звільнення: і раптово зробили наголос на щиросердному зізнанні, мовляв це " може бути пом'якшувальною обставиною". Пізніше засідання харківського суду виявилось справжнім випробуванням для підсудних.
Після призначення запобіжного заходу підозрюваній, судді мали взятися і за другого фігуранта – водія Volkswagen Touareg Геннадія Дронова. Однак останньому стало погано і він попросив викликати лікарів.
І така ситуація повторювалася неодноразово, тому юристи просили відпустити його із СІЗО додому. Сам він запевняв: ні в чому не винний, але в слідчих експериментах участь все ж взяв.
Купила права?
Слідчі взялися за перевірку процедури, за допомогою якої Зайцева отримала водійське посвідчення, для цього навідалися до автошколи. Але на хід справи не це вплинуло, все частіше говорили про третього підозрюваного, водія Opel, який виїхав слідом за Дроновим на жовтий сигнал світлофора і нібито міг бути причетний до аварії.
Доля жертв
Вагітну харків’янку Жанну Власенко, яка стала однією з тих, кого покалічила Олена Зайцева на Lexus 18 жовтня, виписали з лікарні. Вона отримала травму голови і кісток тазу. Три тижні вона перебувала в медикаментозній комі. У листопаді дівчину вивели з цього стану і перевели з реанімації в звичайну палату гінекологічного відділення обласної клінічної лікарні.
Батьки інших постраждалих постійно залучали активістів і просили не затягувати із розслідуванням.
Як наслідок – практично остаточну крапку у цій справі все ж поставили. Але наскільки це вплине на вирок, вирішуватимуть компетентні органи.
Дивіться: Стало відомо скільки років "світить" Зайцевій