Біографія

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Ігор Вікторович Колихаєв народився 8 травня 1971 року в Херсоні.

Знак Зодіаку: Телець

Народився в рік Земляної Свині

Національність: українець

Говорить російською та українською

Віросповідання: православний

Чому Колихаева називають Сатоною Каховською і з якої причини десятки жителів Херсонської області можуть залишати йому в спадок свої земельні ділянки? - Відповіді, ви знайдете тільки в нашому матеріалі.

Сім'я

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Інформації про особисте життя політика в відкритих джерелах вкрай мало. Згідно з офіційними даними, мати майбутнього бізнесмена працювала продавщицею в магазині, а батько - токарем на виробництві. Колихаєв ніколи не перебував в офіційному шлюбі. Має сина. Діти - заборонена тема для політика.

Освіта

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Ігор Вікторович є випускником Військово-морського інституту радіоелектроніки в Ленінграді.

Кар'єра і бізнес

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Колихаєв починає кар'єру в бізнесі в 1995 році, після того як повертається в рідний Херсон з інституту.

Першим успішним проектом починаючого підприємця стає Торговий дім Продексим. Ігор Вікторович спеціалізується на діяльності в агропромисловому комплексі. Має власні підприємства відразу ж в п'яти районах Херсонської області.

В офіційних джерелах зазначено, що підприємець розбагатів на торгівлі зерном і постачанні нафтопродуктів аграріям, розвитку проектів меліорації і будівництві водних станцій.

Ім'я Колихаєва значиться в якості власника багатьох великих аграрних компаній, серед яких варто відзначити Продторг-сервіс, Віка і К, Торговий дім Продексим і Українська продовольча корпорація.

Політичну кар'єру бізнесмен починає досить пізно - лише в 2015 році. Балотується до Херсонської обласної ради від партії Блок Петра Порошенка

Новий успіх чекає Ігоря Вікторовича вже в 2019 році. Виграє вибори по мажоритарному округу №184. Стає народним депутатом України від партії За майбутнє. У Верховній Раді дев'ятого скликання є заступником голови Комітету аграрної політики та земельних відносин.

У 2020 році Колихаєв брав участь у виборах мера рідного Херсона. Виграє перший тур гонки з результатом в 32%. За перемогу Ігор Вікторович побореться з суперником, який посів друге місце, - Володимиром Сальдо. На даний момент кандидат вважається лідером передвиборної гонки.

Колихаєв також активно займається громадською діяльністю. Підтримує благодійний фонд під назвою Інваспорт, а в 2016 році створив власну організацію - Благодійний фонд Ігоря Колихаева.

У 2006 році Колиїаєв стає співзасновником футзального клубу Продексим, який в 2016 році став чемпіоном України і навіть грав у міжнародних турнірах.

У мережі також доступна декларація про доходи народного депутата. Згідно власним запевненням, Колихаєв заробив за 2019 рік майже 17 мільйонів гривень. Кошти були отримані від підприємницької діяльності і в якості спадщини.

Власного житла нардеп не має. Він орендує будинок в Херсоні і квартиру в Києві. Має право користування автомобілями Lexus LX 570 2016 року випуску і VOLKSWAGEN TUAREG 2019 року випуску. В якості заощаджень нардеп вказав більш 3,894 млн грн і 88,27 тис. Доларів готівкою, а також 87,5 тисяч гривень та 111 доларів на банківських рахунках.

Компромат і чутки

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Колихаєва називають сучасним латифундистом, який володіє сотнями гектарів чорноземних земель, доступ над якими він нібито отримав не зовсім законно. Крім того, критики політика відзначають, що виграв вибори в парламент Ігор Вікторович якраз на окрузі, на території якого працюють тисячі його працівників і членів іх сімей. Таким чином, окремі журналісти відзначають, що Колихаєв виграв вибори, користуючись своїм напівфеодальним становищем на Херсонщині.

Також є дані вважати, що Колихаєв фактично підкуповував виборців, так і опосередковано, організовуючи благодійні заходи, так і на пряму, обіцяючи нагороду тим, хто проголосує за нього.

Деякі експерти також відзначають, що бізнесмен пішов в політику виключно заради відстоювання інтересів своїх компаній і отримання преференцій, після того як в Україні запустять ринок землі.

Також ходили чутки, що Колихаєву необхідно отримати 70 мільйонів доларів заради збереження власного бізнесу і отримання можливості для його розвитку. Нібито спеціально для цього він купив права на зареєстровану партію, яку назвав Нам тут жити і під її егідою пішов на мерські вибори.

Крім того, Колихаєва назвали в числі головних замовників і розповсюджувачів джинси в регіональних ЗМІ, а також в числі замовників чорнухи проти суперників.

Колихаєва також звинувачують в лицемірстві і спробах скупити землі у власників за вигідною ціною до запуску ринку землі. Так депутата, який голосував проти легалізації права на продаж землі, звинуватили в тому, що він роками переоформляє на себе угіддя жителів Херсонської області і зокрема тих громадян, що недавно померли.

Компанія Колихаева Продексім управляє 908 земельними ділянками, площу яких підрахувати неможливо. Всі ці землі пройшли через процедуру відчуження, незважаючи на мораторій на продаж угідь.

Журналісти-розслідувачі відзначають, що Ігор Колихаєв сконцентрував в своїх руках тисячі гектарів землі, шляхом махінацій, в змові з чиновниками Госгеокадастра і оформив їх на підставних осіб. Також стверджується, що компанія нардепа проводила ці угоди, ухиляючись від сплати податків.

Також місцева преса звинувачувала Колихаєва в тому, що в мери він йде без програми, зазначаючи, що він забув про колишні обіцянки, які давав громадськості під час парламентських виборів 2019 года. Команда майбутнього мера також до сих пір не представлена ​​громадськості.

Деякі автори мережі називають політика і депутата Сатаною Каховської, звинувачують його в корупції, шахрайстві, вбивствах, приховуванні податків, брехні і маніпуляціях на всіх рівнях.

Фотографії

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Ігор Колихаєв: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка нардепа в соціальній мережі Фейсбук.