Біографія

Сергій Віталійович Курченко родом із Харкова (Салтівський житловий масив). Відомий як український бізнесмен, олігарх, власник групи компаній СЄПЕК та футбольного клубу «Металіст» (Харків). Також відомий як утікач, який зник з України під час подій Євромайдану і ховається в Москві від внутрішніх органів.

Сім'я

Одружений (дружина – російська театральна актриса Олена Римаренко). У пари двоє дітей.

Про те, хто батьки (зокрема, батько) бізнесмена, немає інформації у публічному доступі.

У 2013 році з'явилася інформація про любовний зв'язку Сергія Курченко з російською телеведучою Тіною Канделакі. Про роман олігарха і ведучої повідомила Ксенія Собчак. Також не секрет, що Тіна Канделакі літає на приватному літаку українського бізнесмена.

Освіта

  • В 16 років отримав середню освіту в харківській школі №122.
  • У 21 рік отримує першу вищу освіту в Харківському політеху за спеціальністю «облік і аудит».
  • У 23 роки закінчує Харківський політех за спеціальністю «інтелектуальна власність».
  • У 26 років отримує диплом в Юридичній академії ім. Ярослава Мудрого (юрист).

Кандидат юридичних наук.

Кар'єра і бізнес

У 16 років почав працювати в компанії «Експогаз» кур'єром. За два роки він став заступником комерційного директора компанії з дрібногуртової торгівлі.

2005 - створив власний бізнес у сфері первинного будівельного ринку та земельного ринку в Харківській області. За 3 роки бізнес Курченко орієнтується на великогуртову торгівлю скрапленим газом.

2008-го переїжджає до Києва.

Курченка з 16 років працював у місцевій газовій компанії, а потім заснував свою самостійно. Як він сам заявляє, його успіх був обумовлений експертизою і дешевими кредитами.

Як і у випадку з іншими олігархами, саме купівля футбольного клубу принесла погану славу. Передача харківського «Металіста» викликала хвилю запитань у журналістів в Україні.

Сьогодні його футбольний клуб перебуває в державній власності України, а олігарх – у вигнанні, розшукується і піддається санкціям в Європі та США.

Компромат і чутки

Стан

У 2014 році із загальним розміром активів в $266 млн Курченко увійшов у ТОП-100 найбагатших українців за версією «Нова доба».

Через рік вартість його активів зменшилася на 89%.

Як проходить робочий день Курченко

За інформацією "Аль-Джазіра", шість днів у тиждень, вранці, 18 охоронців на п'яти автомобілях перевозять Сергія Курченко з його закритого будинку в його центральний московський офіс. Вони озброєні колишнім російським спецпідрозділом.

За словами колишніх шоферів, український олігарх часто з нетерпінням питав, коли вони прибудуть до місця призначення. Якщо не отримував негайної відповіді, погрожував водієві звільненням. Водії згадують про колишнє місце роботи як про «гіршу роботу», називаючи ексроботодавця «неадекватним» і «гіперемоційним». Два водії малюють портрет свого колишнього роботодавця як мінливої й агресивної людини.

Кажуть, що Курченко переслідує вендети проти суперників, звільняє працівників за власним бажанням і демонструє численні загрози.

Слідчий підрозділ "Аль-Джазіри" зняв на плівку прибуття Курченко на роботу, складний процес в умовах максимальної безпеки, який охоплює координацію дій численних охоронців і автомобілів.

На одному транспортному засобі є блокіратор сигналів мобільного телефону з дальністю 200 метрів. Інший – перероблена швидка допомога з медиком. Водії кажуть, що це було введено після того, як Курченко посперечався в ресторані з чеченським бізнесменом.

Слава газового магната

Курченко прославився у 2012 році, коли йому було всього 27 років. Він був названий «Газовим королем» України та заявив, що його власний капітал становить 400 мільйонів доларів.

Через два роки він втік у заслання в Росію. Сьогодні він живе під озброєною охороною, рухаючись між своїм домом в закритому комплексі та своїм офісом на 46-му поверсі одного з найвищих хмарочосів російської столиці.

«Ми з гордістю можемо повідомити жителям Харкова, що "Металіст" буде належати їм, а не втікачам клептократії», - заявив ексгенпрокурор України Юрій Луценко, оголошуючи про арешт активів Курченко.

Стало ясно, що Курченко – людина, зроблена Росією, і Віктор Янукович, колишній президент України, подбав про те, щоб Курченко не перешкоджав імпорту газу і не стягував податок з прибутку від продажів. Росія поставляла газ за низькими цінами.

Натомість Курченко поділився здобиччю. Українські слідчі назвали його «сімейним гаманцем» Януковича, розподіляючи готівку на вимогу четвертого президента України, його сина і близьких соратників.

В інтерв'ю «Аль-Джазіра» один зі співробітників Курченко розповів, що олігарх приїжджав один-два рази на рік, щоб підписати документи. «Він поводився як дворянин, курив трубку, ходив з палицею і носив плащ».

Звичка Курченко звільняти персонал за примхою відома всьому оточенню. Якщо Курченко не сподобається хтось, хто працює на нього, Сергій звільнить цю людину. Його слово було законом, як стверджує співробітник бізнесмена.

Курченко оточив себе іншими сильними людьми. Його колишні водії кажуть, що він все ще близький до Януковича. Один із них кілька разів бачив разом Курченко і сина Януковича Олександра. Деякі з інших водіїв, що їздили в Сочі з Курченко, бачили Януковича з ним.

Заслання в Росію

Через кілька місяців після прибуття в Москву Курченко працював, щоб позиціювати себе як корисного для російського уряду. Його завданням було оголосити, що він знаходиться в Росії та відкритий для усіх пропозицій.

Інші українські засланці продовжують спокійно і категорично заперечувати, що знаходяться в Росії. Але не Курченко. Він відкрито заявив, що у нього є бізнес в Криму. Незабаром російський уряд почав використовувати Курченко, щоб допомогти підняти свої військові зусилля в зонах українсько-російського конфлікту.

У 2015–16 роках Курченко став суб'єктом для постачань палива та електроенергії в так звані ЛНР і ДНР. У 2016 році українська хакерська група випустила понад гігабайт електронних листів від політичного радника президента Росії Владислава Суркова, якого західні ЗМІ назвали «Кремлівською маріонеткою». В електронних листах повідомлялося, що Сурков і співробітники російського шпигунського агентства зустрічалися з Курченко.

Колишні водії знали, наскільки тісно він працює з російським урядом. Вони регулярно доставляли його в адміністрацію президента, міністерство економіки та міністерство захисту навколишнього середовища й природних ресурсів. А також численні банки та пов'язані з державою енергетичні компанії.

Курченко перейшов від роботи на український уряд до свого російського колеги в той час, коли дві країни воюють, що пропорційно зраді на державному рівні.

Фото

Відео

Посилання

У Сергія Курченко немає офіційних або особистих сторінок в Instagram, Facebook та ін