Біографія

Микола Гавриленко: джерело: Facebook

Микола Миколайович Гавриленко народився в 1967 році.

Як саме нинішній топ-менеджер пов'язаний з Віктором Януковичем і скандальним донецьким кланом і за які заслуги він сам собі виписав премію в 10 мільйонів гривень? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Микола Гавриленко: джерело: Facebook

Топ-менеджер однієї з найбільших українських державних компаній є уродженцем Донецька, давно переїхав до Києва. Одеса також є для нього частим містом для перебування.

Чиновник - одружений.

Освіта

Микола Гавриленко: джерело: Facebook

Середню освіту Микола Миколайович отримав в донецькій школі №136. Після - вступив в ДТПА. Є випускником спеціальністю багатоканальний зв'язок.

Кар'єра і бізнес

Про трудовий шлях Гавриленко до кінця 2000-років мало що відомо. Згідно з офіційними джерелами, протягом періоду незалежності України він активно розвивав компанію Вік Ойл, яка входила в УТН-Схід і керував мережею з більш ніж 100 АЗС.

У 2010 році перший бізнес Гавриленко був проданий компанії ТНК-ВР Коммерс за 313 мільйонів доларів, що було рекордним показником.

Після угоди Микола Миколайович продовжив роботу над іншим проектом - сервісною компанією Формула, яка мала в управлінні більше 10 АЗС і станцій обслуговування.

У ЗМІ зазначалося, що Формула спеціалізувалася на продажі палива корпоративним клієнтам. У березні У 2015 року компанія першою відкрила першу автоматичну контейнерну АЗС під брендом Formula в Києві, клієнти якої отримували доступ до швидкого автоматизованого обслуговування на основі безготівкової оплати.

У 2015 році про ім'я Миколи Гавриленко дізналася вся Україна. Тоді він виграв конкурс на заміщення посади Генерального директора Укртранснафта. Бізнесмен був призначений переможцем членами комісії Нафтогаз України, головою якої був Андрій Коболєв. У листопаді того ж року кандидатура Гавриленко була схвалена урядом.

У 2019 року в зв'язку з ретруктурізаціей Укртранснафти, Гавриленко також отримав посади голови нафтового дивізіону компанії, що за задумом топ-менеджменту має сприяти підвищенню ринкової вартості компанії. Крім нафтового дивізіону тоді ж був створений і газовий.

Як керівник Укртранснафти Гавриленко став одним з найбільш високооплачуваних менеджерів країни з річною зарплатою, що перевищує 10 мільйонів гривень.

Компромат і чутки

Микола Гавриленко є не публічною і не скандальної персоною. Однак його довгий час пов'язували з одіозним бізнесменом Ігорем Філіпенко, який при Вікторі Януковичі був одним з кураторів зернового бізнесу і керував скандально відомою компанією Хліб Інвестбуд.

Сумніви кандидатура Гавриленко в якості директора Укртранснафти викликала у експертів в зв'язку з численними скандалами навколо компанії і тодішньої сутички урядових і олігархічних угруповань за активи структури. У 2015 році ходили чутки, що Микола Миколайович був обраний в якості компромісної фігури, яка могла б удолетворіть запити всіх сторін, включаючи скандального олігарха Ігоря Коломойського, на зміну ставленику якого Олександра Лозорко і прийшов Гавриленко.

У 2019 року в профільних ЗМІ обговорював обставини і умови підписання нового 10-річного контракту між Укртранснафтою і Транснафтою на 10 років. Окремі фахівці звинувачували керівництво компанії в підписанні невигідного контракту, повені внутрішнього ринку неякісної нафтою, яке також призводило до підвищеної аварійності обладнання НПЗ. Сам Гавриленко всі звинувачення преси категорично заперечував.

Навесні 2020 року в мережі з'явилися чутки, що Гавриленко заразився коронавірусом. Топ-менеджер нібито звертався в клініку Оберіг і не повідомив медичних працівників про наявність підтвердженого у нього діагнозу СОVID-19, чим порушив правила дотримання карантину. Тоді за фактом порушення законодавства проти менеджера нібито порушили кримінальну справу.

Гавриленко та інших керівників української нафтогазової галузі звинувачували в нечесному і ганебному преміювання самих себе і збагаченні за рахунок бюджету. Лише в 2017 році Микола Миколайович крім зарплати отримав надбавки і премії в розмірі, що перевищує 10 мільйонів гривень.

Відзначимо, що в деяких матеріалах журналістських розслідувань Гавриленко називають бенефіціаром режиму Януковича, який завдяки зв'язкам з корупційним режимом зумів заробити і вивести в офшори сотні мільйонів доларів прибутку від компаній УТН-Схід і Вик Систем.

У 2009 році Гавриленко і його тодішній партнер по бізнесу Тимур Валітов ледь пережили економічну кризу і накопичили великий борг перед Укртатнафтою і більш того, - порушивши ряд інших пунктів договору. Конфлікт між сторонами дійшов до суду, один з яких заарештував майно компанії. Вирішити проблему з ВИК ОЙЛ партнерам вдалося вже в 2010 році, продавши компанію компанії ТNК-ВР. Тоді ходили чутки, що угода відбулася через тиск тодішніх олігархів Льовочкіна, Фірташа і Хорошковського, який таким чином домоглися ослаблення патрона Гавриленка - мільярдера Ріната Ахметова.

Після продажу першого бізнесу, Гавриленко не втік на пенсію, а сконцентрувався на розвитку власного бренду - Формула. Крім того, на його ім'я зарегєстрували активи Промтерміналсервіс та Торговий дім СКФ. Остання структура - активно брала участь в тендері на державні закупівлі, деякі з яких відкрито називали корупційними, включаючи угоду на поставку палива для столичного управління Міністерства внутрішніх справ.

Окремі джерела стверджують, що Микола Гавриленко замішаний в скандалі з панамським архівами - зливом інформації про власників офшорних фірм. Якщо вірити злитим в мережу документам, нинішній чиновник є власником компанії TURITELLA, що категорично відкинули на нинішньому місці роботи Миколи Миколайовича. 

Фотографії

 

Відео

Посилання

Посилання на сторінку Гавриленко в Фейсбук.