Біографія
Шипко Андрій Федорович народився 26 березня 1970 року в м. Дніпро. Колишній регіонал закінчив медичний університет і після недовгої роботи в системі МОЗ, пішов вчитися на юриста. Зі своїми трьома братами в 2006 році потрапив до Дніпропетровської обласної ради. Андрій Федорович був заступником проросійського політика Олександра Вілкула та входив до Партії регіонів з самого початку своєї політичної кар'єри.
У 2012 році потрапив до Верховної Ради, Шипко є автором багатьох законопроектів і в 2012 році викликав довіру у населення Дніпра. Знання з медицини дали можливість депутату увійти до складу підкомітету нових медичних технологій і фармацевтики.
Крім значних успіхів на депутатському терені, Шипко очорнив свій мандат, коли проголосував проти Кримінального кодексу про незаконне збагачення чиновників за рахунок бюджетних коштів. Ще одна пляма на репутації Андрія Федоровича - це голосування за диктаторські закони Януковича в 2014 році. Також політика пов'язують з одіозним олігархом Коломойським, який вважає Шипко своїм близьким другом.
Сім'я
Одружений - Ірина Петрівна, два сина: Іван і Володимир, дочка Марія.
Освіта
У 1993 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут і отримав спеціальність лікаря-педіатра.
У 2007 році закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого отримав диплом юриста.
Кар'єра і бізнес
З 1993 після університету три роки працював в Дніпропетровській обласній дитячій лікарні.
У 1996 році пішов з МОЗ і почав працювати на керівних посадах на приватних підприємствах в будівельній сфері.
У 1999 році став співзасновником ЗАТ "Пріоритет".
У 2005 році почав займатися аптеками "Фармація".
У 2006 році був обраний до Дніпропетровської обласної ради і входив до Партії регіонів, був заступником спікера - Олександра Вілкула. Став заступником голови обласної ради і працював до 2012 року в Дніпрі.
У 2012 році потрапив до Верховної Ради України знову в складі Партії регіонів.
У 2014 році знову потрапив до Парламенту, але вже, як самовисуванець, став членом депутатського формування "Відродження". Є членом Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я.
Отримав Орден "За заслуги" lll ступеня в 2008 році і Орден "За заслуги" ll ступеня в 2013 році.
Компромат і чутки
Останні новини пов'язані з Андрієм Шипко йдуть за подіями, які провокує олігарх Коломойський. Так, 16 травня 2019 року стало відомо, що в Україну повернувся Ігор Коломойський, якого супроводжував Шипко і співвласник 95 кварталу - Тимур Міндіч. Журналісти в своїх розслідуваннях повідомляють, що Андрій Федорович неодноразово відвідував олігарха в Ізраїлі під час другого туру президентських виборів. Варто відзначити тісні зв'язки Президента Зеленського з олігархом Коломойським, телеканалом 1 + 1 та колишніми членами Партії регіонів.
До інавгурації Зеленського був ще один скандал, пов'язаний з церковним конфліктом. Журналісти пишуть, що Шипко став співавтором листи, який був відправлений патріарху Варфоломію. У посланні депутати просили Святійшого подумати над підписанням Томосу для Української Православної церкви. Шипко вважає, що наші віруючі повинні підкорятися Московському патріархату, тобто, дозвіл на автокефалію має бути погоджено з Москвою. Як ми бачимо, Варфоломій не відреагував на прохання депутатів і керувався іншим, більш знаючим в цьому питанні.
Це був не перший раз, коли Шипко лобіював інтереси церкви. У 2011 році розгорівся скандал, пов'язаний з передачею Дніпропетровського Органного залу на потреби Московського патріархату. Депутат активно підтримував цю ідею, хоча жителі міста були проти. Рішення було прийнято на користь церкви. Директор Органного залу була звільнена, бо не погоджувалася з рішенням.
Улюблена тема журналістів - це кнопкодавство. Андрій Шипко був спійманий на голосуванні аж за чотирьох колег. Цьому є відео-підтвердження і маса фотозвітів.
У своєму інтерв'ю, Ігор Коломойський говорив про те, що бачить на місці Міністра охорони здоров'я тільки Шипко. Олігарх впевнений, що тільки колишній регіонал гідний цієї посади. Хоча, яке відношення Коломойський має до утвердження міністрів в парламенті? І як може керувати міністерством, людина, яка пропрацювала в лікарні всього три роки?
У 2017 році Шипко та ще група депутатів активно зайнялися скасуванням Кримінального кодексу про незаконне збагачення посадових осіб. Це стало причиною скандалу і як наслідок - скасування потрібного і важливого закону, при якому б судили нечесних політиків і міністрів.
Сім'я Шипко займається будівництвом незаконних будівель - про це почали говорити журналісти в 2016 році. Так, одноповерхова будівля, яке потребувала ремонту, перетворилася в елітну п'ятиповерхівку. За державними документами і стандартами, на цьому місці не можна було будувати будинок більше трьох поверхів, але на конструктивні документи не дивилися дружина і брат Андрія Федоровича. Доказ причетності родичів отримати було легко, адже, забудовник - ТОВ "Виробничо-комерційна фірма Б.Е.С.Т.", а співвласниками є брати і дружина Шипко.
Найцікавішим в роботі депутата є не його активність в законотворчості, а в переході Андрія Федоровича з Партії регіонів, в депутатське утворення "Економічний розвиток". Джерела повідомляють, що входження в це об'єднання обіцяло депутатам 1 мільйон 200 тисяч доларів кожному і щомісячне "посібник". До групи входило близько 20 депутатів, майже всі були вихідцями з Партії регіонів.
Ще в 2013 році Шипко вирішував питання про видачі медичної ліцензії просто сидячи в сесійній залі і відповідаючи на повідомлення. Є докази його махінацій, які опублікували журналісти. На фото видно, що його просять про допомогу в отриманні документа в Києві.
"Перемоги", які демонструє наполеглива робота Шипко вражають:
- скасування "зеленого тарифу" для сонячних батарей
- не голосував за скасування недоторканності Березкіна, Вілкула, Дунаєва, Лозового, Дейд
- займався кнопкодавством
- працював над скасуванням Кримінального кодексу про незаконне збагачення держслужбовців
- захистив від НАБУ Полякова і Розенблата
- голосував за закони Януковича 16 січня 2014 року
Це досить стандартний список, який відповідає практично всім регіоналам. Але маючи доступ до рішень МОЗ, Андрій Шипко ще й брав участь в постійній зміні "незручних" лікарів на менш компетентних, але на більш прибуткових. Про це говорять деякі видання, які простежили за діяльністю депутата.
Шипко пов'язують з моторошним розслідуванням, яке було озвучено в 2012 році. У цій справі фігурувала Валентина Гінзбург, яка в той час працювала директором Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА. Суть виробництва полягала в тому, що у пологових будинках вмирало багато новонароджених. Але їх ховали без деяких органів або частин тіла. Після проведеної ексгумації, слідчі зробили висновок, що спинний і кістковий мозок використовували для створення медичних препаратів. Вогонь скандалу загасив Андрій Шипко, швидко "розруливши" справу, закривши всі кримінальні питання і очистивши подругу від пліток. Зникнення живих і мертвих дітей так і не було розкрито. Що цікаво, журналісти розповідають про продовження історії, яка не може не вразити: щоб зупинити зачистку головлікарів, Шипко змусив їх платити "благодійний внесок" на користь Партії регіонів. Якраз на передвиборну кампанію зібрали. Але відразу після проходження партії в Раду, було звільнено 30 головлікарів, яких визнали неефективними.
Фотографії