Депутати Верховної Ради сьогодні звільнили 29 суддів із різних областей за "порушення присяги". Більшість із них судили майданівців і виконували провладні рішення, що суперечили законодавству.
Депутати підтримали цей закон. Однак із провладного Блоку Петра Порошенка із 140 депутатів прийшло на позачергове голосування 88. Всі нардепи були заздалегідь повідомлені про позачергове засідання й мали відмінити всі відрядження й поїздки зі столиці.
"Не думаю, що в них не вийшло. Вони не прийшли зумисно, аби не голосувати за цей закон. Взагалі не думаю, що лише 29 суддів вчиняли злочини проти майданівців. Їх у рази більше. А звільнили тільки тих, хто або не зміг відкупитися, або не має потужних зв'язків із парламентаріями", - говорить порталу "Знай" політолог Віктор Небоженко.
За його словами, ті депутати, які не прийшли, бояться втратити підтримку певних суддів.
"Більшість депутатів, із якої б вони партії не були, мають хороші стосунки із певними суддями. Мало не кожному з них доводиться судитися, за квартири, права власності на фірми, тому їм потрібні у судах свої люди. Якщо певні групи суддів дізнаються, що конкретний депутат голосував за його колегу, то не будуть більше допомагати цьому політику. Цього депутати і злякалися", - каже експерт.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Читайте також Суди затягують повернення вкрадених підприємств у державу
За всю історію України зараз найважче звільнити суддів, помітив Віктор Небоженко.
"Такого не було ні при Януковичі, ні навіть при Ющенку. Після Революції Гідності судді очікували, що буде серйозна люстрація у їхній сфері. Однак нічого не вийшло. Аби і в майбутньому нічого подібного не було, вони об'єдналися і покривають один одного. Вони значно згуртованіші, ніж бійці АТО чи правозахисники, що живуть за іноземні гранти. В Україні це справжня суддівська мафія. Серед неї мало хто не мільйонер. Вони вперто бойкотують звільнення колег, протидіють через суди тим, хто хоче їх звільнити", - пояснює політолог.
На його думку, щоб змінити судову систему в Україні, потрібні радикальні методи. Звільненням трьох десятків суддів не обійтися.
"Свого часу після Другої світової війни у Франції теж була така ситуація. Судді відчували, що їм можна все. Вони навіть об'єднувалися проти президента де Голля. Він також мав достатньо повноважень, тому звільнив кілька тисяч суддів і набрав молодих. Тоді й реформи пішли швидше. В Україні теж так треба зробити, але поки це неможливо", - каже Віктор Небоженко.
Нагадаємо, за даними фракції "Самопоміч", до репресій над майданівцями причетні близько 300 суддей мало не у кожній із областей України.