Російські хакери, які зламали електронну пошту Демократичної партії США, стоять також і за проникненням в комп'ютерну систему Олімпійського антидопінгового агентства і його інформаторів з РФ.

Про це телеканалу NBC News розповів експерт CyberSecurity.

Фахівці впевнені, інцидент - це частина кампанії, пов'язаної з прихованими атаками режиму Володимира Путіна проти уряду США, американських політичних організацій та інших суб'єктів, яких путінська адміністрація розглядає як ворогів.

У ThreatConnect - підрозділі CyberSecurity - не сумніваються, що саме група Fancy Bear, пов'язана з російською розвідкою, стоїть за недавнім кібернападам на Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) і Спортивний арбітражний суд (CAS).

На думку аналітиків, віртуальна атака на пошту Юлії Степанової (інформатора WADA) - це путінська "відповідь на діяльність інформаторів і позицію WADA, яке порекомендувало відсторонити всіх російських спортсменів від Олімпійських і Паралімпійських ігор".

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

У ThreatConnect вважають, що хакери намагалися з'ясувати, де знаходиться Степанова.

При цьому жінка зі своїм чоловіком зараз переховується в США, побоюючись за своє життя, оскільки Путін назвав її "Іудою" через те, що вона надала інформацію про злочинну державну систему допінгу в РФ.

Читайте також: Автору фільму про допінг російських спортсменів погрожують розправою

Джон Хулткуіст, який очолює аналітичну команду по кібершпіонажу в охоронній фірмі Fireeyes, розповів, що йому також вдалося виявити слід Fancy Bear у зломі WADA і CAS.

У ThreatConnect відзначили, що хакерська операція з WADA і Степановою, була аналогічна тій, що провели групи Guccifer 2.0 і DCLeaks щодо американської Демократичної партії: в обох випадках в схемі фігурував Anonymous Poland.

При цьому Хулткуіст заявив, що Fancy Bear дійсно "займається захистом інтересів" путінського режиму.

Раніше відомства США звинуватили Росію в спробі вплинути на результати президентських виборів в США і схилити чашу терезів на бік Дональда Трампа, який висловлює симпатії до Путіна.

Російські офіційні особи зазвичай заперечують причетність до кібератаки з боку організацій, які американська сторона підозрює в зв'язках з російською військовою розвідкою.

При цьому, ще один експерт ThreatConnect Тоні Гідвані, припустив, що одна з цілей, яку переслідували комп'ютерні зловмисники в ситуації з WADA - добути інформацію, яка могла б допомогти Росії в майбутньому обійти антидопінгові процедури.

Читайте також: Путін пообіцяв росіянам власну Паралімпіаду

За словами Гідвані, згадані вище кібератаки вписуються в більш широку стратегію Путіна щодо державної підтримки хакерів з метою розкрадання цінної інформації і використання її в якості зброї в агресивній геополітичній грі.

Він зазначає, що в Росії спортивні досягнення переплетені з політичною сферою, будучи для Кремля інструментом завоювання визнання і поваги на міжнародній арені.

В якості підтвердження згадується зимова Олімпіада в Сочі, на яку РФ витратила $50 млрд. Подейкували, що вона є предметом одержимості Путіна.

Співробітники WADA та інші фахівці впевнені, що Москва в зв'язку з цим вклала чимало коштів у незаконні допінгові схеми з тим, щоб зміцнити шанси російських спортсменів на успіх.

"Це показує, що Росія використовує хакерство як інструмент держвлади таким способом, з яким ми не очікуємо зіткнутися тут, в США. Це допоможе Кремлю в майбутньому затверджувати свій порядок денний", - заявив Гідвані, коментуючи пробою систем безпеки WADA.