Місто Гірне в затоці Касатки на Курильських островах було зведене на початку 1980-х років і заселене військовослужбовцями артилерійського, вертолітного й винищувального полків, що дислокуються недалеко від нього. У 1990-х два полки були розформовані, частина житлового фонду та адміністративні будівлі спорожніли і були розграбовані. Землетрус, що відбувся в 1994 році, остаточно зруйнував інфраструктуру містечка.

Сьогодні мешканці Гірного часто називають своє містечко примарою, а моряки - фата-моргана, на честь морської феї, яка, за міфами, мешкає на дні океану і обманює мандрівників примарними баченнями.

"Дуже важко щодня бачити зі свого вікна зруйноване місто. Це руйнує тебе зсередини і навіть з ранку хочеться напитися. Тому ми часто з дружиною їздимо снідати на берег, дивимося на море і п'ємо каву з термоса, а не горілку з пляшки", - пояснив господар квартири.

Читайте також: В центрі Києва від вибуху померла жінка (фото)

У військовому містечку в квартирах живуть пенсіонери, офіцери російської армії з дружинами і дітьми. Чисельність військовослужбовців тут завжди була таємницею, але на медичному обліку в місцевій поліклініці значаться 635 людини, з них - 128 дітей, у тому числі грудного віку.

Популярні новини зараз

"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час

Показати ще

Вулиці в Гірському не мають власної назви, хоча у кожного дому колись був номер; правда, номери йдуть не по порядку, а розкидані хаотично. Той хто випадково потрапив сюди не зможе швидко зорієнтуватися, незважаючи на те, що всі будинки побудовані рядами - як полки на Червоній площі.